Piątek, 22 maja 2015. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Internauta: nazwy ulic na Konieczkach wprowadzają w błąd

2012-05-25 08:21:51
Robotnicy wykonują prace zgodnie z wytycznymi w projekcie

Robotnicy wykonują prace zgodnie z wytycznymi w projekcie

Autor: Agnieszka Czarnecka

Trwają remonty elewacji budynków na osiedlu Konieczki. — Na odnowionych elewacjach widnieją nazwy ulic, które nie są zgodne ze stanem faktycznym — pisze Internauta. — To może wprowadzać w błąd.

— Budynek mjr Henryka Dobrzańskiego 4 nosi nazwę Dobrzańskiego Hubala 4 — pisze Internauta. — Mieszkam w bloku przy ul. Grota Roweckiego, natomiast na budynku jest wymalowane Grota 6. Nie podoba mi się taka zmiana nazw ulic. Ktoś to wymyślił, ktoś zatwierdził. Czy pracownicy administracji Konieczki nie są zainteresowani nazwami ulic?

Zapytaliśmy o to panią kierownik.

— To projektant zaproponował napis "Dobrzańskiego Hubala 4", a Starostwo Powiatowe w Ełku zatwierdziło projekt — mówi Danuta Wiśniewska, kierownik Spółdzielni Mieszkaniowej "Świt" w Ełku administracji Konieczki. — W przypadku napisu "Grota 6" uzupełniliśmy zapis na "Grota Roweckiego 6".

Starostwo Powiatowe w Ełku zapewnia, że nikt formalnie nazwy ulicy nie zmienił.
— W wypisie z urzędu miasta znajduje się: mjr H. Dobrzańskiego — mówi Krzysztof Piłat, starosta ełcki. — We wniosku o pozwolenie na budowę "Świtu" widnieje Dobrzańskiego Hubala 4. W pozwoleniu ze starostwa została taka nazwa, bo powiat wyraża pozwolenie na prace budowlane, nie zajmuje się napisami. Projektant elewacji mógł zastosować różne elementy, w tym wyrazy, które zaakceptował inwestor, czyli SM "Świt". Nikt w ten sposób formalnie nie zmienił nazwy ulicy, bo obowiązuje ta ustalona przez miasto. Proponuję potraktować napis na elewacji jako graffiti upamiętniające bohatera, ponieważ pseudonim Hubal głębiej się wrył w pamięć Polaków niż samo nazwisko.

Czar
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 33 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. :) śmiech na sali #730901 | 83.3.*.* 4 lip 2012 10:00

  W tych administracjach pracują ludzie bez papierów budowlanych ale kaza sie nazywac majstrami hehehe :D dla tego jest to co jest. A prezesa na emeryturze już dawno bym usuneła na waszym miejscu po co blokuje miejsca pracy, co ludzi tam młodych nie ma ??? A może się boi stracić słuzbowy samochód i paliwo bo czym on bedzie sie woził za wasze ludziska pieniądze !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. laska #686975 | 80.48.*.* 27 maj 2012 02:07

  Robotnicy wykonują prace zgodnie z wytycznymi w projekcie -pewnie jest im wszystko jedno czy Hubala, PIS, PSL, ZHP czy Stanisława Mickiewicza, lub Donalda Kaczyńskiego...w ogóle jest im wszystko jedno, z reszta w tych czasach co za różnica...członek czy pica?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. laska #686971 | 80.48.*.* 27 maj 2012 01:55

  zwrotnica wron, psy d...i szczekajom , celowe zagłuszanie sygnału rozgłośni Ojca T.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kasik_7921 do ministranta #686860 | 89.228.*.* 26 maj 2012 23:02

   Ciebie kolego chyba nikt tu nie obraża wiec ja też sobie nie życzę abyś obrażał ludzi tu mieszkających( na osiedlu Konieczki) w tym mnie; inteligencją to raczej Ty chyba nie grzeszysz??? i jeszcze do tego podpisujesz się ministrant?? Aż żal że ktoś dopuszcza Cię do głosu a przede wszystkim to wstyd, że w Ełku mieszkają ludzie Twojego pokroju :(

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. EUczanin #686431 | 89.228.*.* 26 maj 2012 13:35

   Byłem w Suwałkach.Wiało tam niemiłosiernie,czapki zrywało z głów.Byłem w kieleckim.To samo.Nikt tam parasoli nie nosi nawet przy największym deszczu,bo wieje strasznie. Na osiedlu KONIECZKI bloki są tak postawione że jak zawieje to samochody na parkingu przestawia. Większość aut przywiązują do drzew lub kamienie kładą w bagażnikach,żeby nie zwiało.Tak strasznych ulic dziurawych i brak parkingów nie ma na żadnym osiedlu. Proponuję zmianę nazwy osiedla na WYGWIZDOWO.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (33)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages