Czwartek, 3 września 2015. Imieniny Joachima, Liliany, Szymona

Techno-Park w Ełku ma dyrektora

2012-10-02 11:20:25
Daniel Kulig został dyrektorem Techno-Parku w Ełku

Daniel Kulig został dyrektorem Techno-Parku w Ełku

Autor: Sylwia Jankowska

O to stanowisko ubiegało się pięciu kandydatów. Urząd Miasta w Ełku rozstrzygnął konkurs i wybrał dyrektora. Został nim Daniel Kulig. 


Wymagania nie były małe. 

— Pod uwagę braliśmy doświadczenie w zarządzaniu firmą, biegłą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. — Daniel Kulig przedstawił najbardziej inspirującą koncepcję rozwoju i funkcjonowania Techno-Parku, w tym także prognozę dochodów z tytułu najmu powierzchni, metody pozyskania lokatorów.

Daniel Kulig ukończył studia w New Jersey. Tam pracował w kilku firmach, jego żona jest rodowitą ełczanką.

— Od blisko 15 lat pracuję w dziedzinie finansowo-ekonomicznej w połączeniu z zarządzaniem — mówi Daniel Kulig, dyrektor Techno-Parku. — W Stanach Zjednoczonych pracowałem w dużych korporacjach, począwszy od bycia analitykiem do pełnienia funkcji menedżera. W USA zakończyłem swoją działalność na stanowisku zastępcy dyrektora.

Dyrektorowi zależy na tym, by nawiązać współpracę m.in. ze Stanami Zjednoczonymi.

— Mam duże doświadczenie w pozyskiwaniu nowych technologii, przyciąganiu klientów, łatwo nawiązuję kontakty w otoczeniu biznesowym — mówi Daniel Kulig. — Moim zadaniem jest doprowadzić do tego, by "wyjść" poza województwo, znaleźć się na szczeblu krajowym, międzynarodowym nawiązując kontakty przede wszystkim ze środowiskami naukowymi. Z racji tego, że długo przebywałem w USA, chciałbym również nawiązać kontakty z tamtejszą młodzieżą, doktorami, naukowcami, następnie przyciągnąć ich tutaj, pokazać jak funkcjonuje Ełk i stworzyć im warunki do transferu technologii i przetworzenia pomysłów w konkretny cel biznesowy.


Anna Wojciechowska (pracownik urzędu miasta) awansowała na głównego specjalistę w Techno-Parku. Będzie zajmowała się projektami i rozwojem parku. 
Oficjalne otwarcie Techno-Parku zostało zaplanowane na 17 października.
SyD

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Tomasz Andrukiewicz

Ocena: 90% (80 głosów)

Komentarze 126 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. fryzjer #993434 | 178.56.*.* 19 lut 2013 08:35

  ale grzywki to mają Tomki.Daniele.Kamile biznesowe zapraszam do mojego gabinetu wszystkich zainteresowanych

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. prawda #993362 | 89.228.*.* 19 lut 2013 06:12

  jezeli ten człowiek pracował dla korporacji amerykanskich to co robi w takiej dziurze i takiej czesci kraju to zart jakich mało ha ha ha po drugie techno park to lipa kolejna skarbonka wymysł totalnej głupoty nawet w duzych miastach brak chetnych a tutaj wynajem lokali ha ha ha ha nagroda dla władzy brawo ta czesc POLSKI TO SKANSEN UTWORZONY PRZEZ BALCEROWICZA I UNIE WOLNOSCI OBECNIE PLATFORME OBYWATELSKA jakie techno parki ludzie opamietajcie sie MASAKRA inwestorow sciagac ludzie pracy nie maja bezrobocie juz pewnie 60% chcecie ludzi na ulicach jeszcze chwila i wtedy nagrody pokaza cała prawde o zapyziałym miejscu zycia i biedy wtedy pan prezydent i nauczyciele wyjda do telewizji i radia na SPOWIEDZ

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pieszy #932447 | 178.56.*.* 29 gru 2012 08:39

  od otwarcia Techno-Parku minęło 4-miesiące i nic się nie dzieje. Czy to nowa skarbonka dla podatników.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. obserwator #920323 | 37.31.*.* 16 gru 2012 12:28

  Pan Daniel pochodzi z południa Polski przebywał jakiś czas w USA, tam zdobył wykształcenie i praktykę. Postanowili wrócić z żoną do Polski, mieli do wyboru pólnoc lub południe - wybrali Ełk. Dlaczego Wszyscy zioniecie taka nienawiścią!!! Dajcie się mu wykazać, są młodzi i wrócili aby tu żyć i pracować. A Wasze podejście spowoduje to, że będą żałować swojego kroku. Co się stanie z naszą Polską jak ludzie młodzi i wykształceni będą zaliczać zmywaki za granicą. Stwórzmy im mozliwości i dajmy szansę, może akurat......

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wyborca #869486 | 89.228.*.* 2 lis 2012 20:14

   Witamy Pana Huberta Piotrowskiego , czytamy komentarze.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (126)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages