Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Rozpoczynają się wiosenne remonty dróg 


2013-03-24 08:00:00 (ost. akt: 2013-03-22 09:19:43)
Marek Chojnowski (od lewej), wicestarosta powiatu ełckiego, Jan Wielgat, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg podpisali umowę z Henryką Balcerzak, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych

Marek Chojnowski (od lewej), wicestarosta powiatu ełckiego, Jan Wielgat, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg podpisali umowę z Henryką Balcerzak, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych

Autor zdjęcia: Archiwum Starostwa Powiatowego w Ełku

Za kilka dni ruszy przebudowa drogi powiatowej Piętki-Kalinowo. Inwestycja realizowana będzie w ramach tzw. schetynówek i pochłonie prawie 2 mln zł. Wniosek na jej dofinansowanie złożył Powiatowy Zarząd Dróg, a wykonanie powierzono Przedsiębiorstwu Robót Drogowych w Ełku, z którym 8 marca podpisano umowę.

— Na odcinku długości 2,5km położony zostanie asfalt — mówi Włodzimierz Szelążek, etatowy członek powiatu ełckiego. — Droga będzie miała szerokość 5m. Wzdłuż całego odcinka zaprojektowano także budowę chodnika z kostki brukowej oraz przebudowę skrzyżowania w Kalinowie. Wybudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe. Dodatkowo przebudowane zostaną zjazdy do gospodarstw i na drogi boczne oraz poprawione będzie oznakowanie pionowe i poziome.

Wartość inwestycji to 1mln 995tys. zł. Połowa kwoty pokryta będzie z budżetu państwa. Drugą połowę wyłożą: samorząd powiatu ełckiego (494tys. zł) i samorząd gminy Kalinowo (494tys. zł). Prace budowlane zakończyć się mają we wrześniu.

Prawie 1mln 100tys. zł pochłonie kolejna powiatowa inwestycja, mianowicie budowa drogi w miejscowości Szczecinowo (gm. Stare Juchy).
— Inwestycja obejmuje wykonanie drogi o nawierzchni bitumicznej z betonu asfaltowego na odcinku ok. 1km 800m i chodnika przy przystankach autobusowych — mówi Włodzimierz Szelążek. — Droga będzie realizowana w ramach "schetynówek". Połowę kosztów związanych z inwestycją pokryje państwo, drugą połowę powiat ełcki i gmina Stare Juchy.

Umowa z wykonawcą na realizację inwestycji już została podpisana. Prace ruszą na wiosnę i zakończą się w tym roku.
— Gdy stopnieje śnieg, ruszymy z remontem drogi Sokoły-Jeziorne-Marchewki-Prostki, która liczy 4km 600m długości oraz prawie kilometrowego odcinka Krupin-Prostki — dodaje Włodzimierz Szelążek. — Ta inwestycja będzie realizowana przy wsparciu finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Jesteśmy już po przetargach.

Oba odcinki zostaną wykonane do końca września. Koszt zadania to prawie 4mln 300tys. zł.

— Z RPO otrzymamy ponad 2mln 800tys. zł — mówi Włodzimierz Szelążek. — 500tys. zł dołoży gmina Prostki, natomiast 900tys. zł samorząd powiatu ełckiego. 

Czar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AlanP #1033833 | 25 mar 2013 09:36

  Cóż to za posada "etatowy członek powiatu ełckiego"? Brzmi nieco obraźliwie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. na ile procent sa pozyczki na te drogi? #1033534 | 5.185.*.* 24 mar 2013 21:34

   ilewyniosa pozyczki i na ile procent, bo to jest najwazniesze winwestycjach, czyli finansowanie,

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ile to kosztuje na jednego mieszkanca w zloty #1033529 | 5.185.*.* 24 mar 2013 21:31

   trzeba wybudowac koniecznie nowe drogi asfaltowe, i wybudowac swietlice, to przyjadom do nas takie wyrwigroszy i bedziemy mieli wlasny kabaret, co bedziemy mogli sami z siebie nasmiewac sie, gdy nic juz nam nie zostanie ze zdrowego rozsadku,czesc tych drog na sile jest drogami donikad,np. powinno byc kazda wiesma wlasna droge, ,,, wlasna droga jest najlepsza , ,,, wszystkie drogi prowadza do lepszego jutra, ,,,, jesli nie mozna i nie ma pomyslu, i naprawde madrzejszego zainwestowania ostatniego iciezkiego naszego wspolnego grosza, w rozwoj malych nawet spolecznosci, to droga kazda tez jest okay.przyda sie, bedzie pieknie, wygodnie i bogato, ale czy najrozsadniej? ale skoro brak jest lepszych mechanizmow, a to da najwiekszy poklask,to nie ma rady, a jak sie droge zrobi, to i stara rada sie ostanie, i tak , czy owak, za kazda droge placimy my Drodzy, na ile procent bedzie pozyczka

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. zatroskany #1033352 | 5.185.*.* 24 mar 2013 19:20

   wiecej sportu dla najzdolniejszych,

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Magilla #1033311 | 81.190.*.* 24 mar 2013 18:54

   Po raz n-ty zapytam: kto odpowiada za spier.....ie dwóch skrzyżowań w Szarejkach? Przed remontem mijały się na nich spokojnie dwa autobusy, teraz jeden musi czekać, ponieważ na wjazdach/wyjazdach z tych skrzyżowań zrobiono 1 (słownie: JEDEN PAS) sic! W czyim chorym łbie zrodził się plan takiego remontu? Gdzie na świecie projektuje się tak skrzyżowania, że jest w nich jeden wspólny pas do jazdy w obu kierunkach?! Panie Szelążek, zajmijcie się tą bzdurą w końcu z róbcie porządek z tymi skrzyżowaniami. To jest marnotrawstwo publicznych funduszy. To jest skandal po prostu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (14)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages