Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Baśniowa wiosna czwartoklasistów

2013-03-23 20:00:53 (ost. akt: 2013-03-23 20:02:42)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Tegoroczny Dzień Samorządności w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku - 21 marca - na poziomie klas czwartych przebiegał pod hasłem: „W zaczarowanym świecie baśni”. Utwory baśniowe stały się podstawą do kluczowych konkurencji. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na ich temat oraz innymi umiejętnościami, np. aktorskimi i sportowymi.

Wszystko rozpoczęło się od kilkunastominutowego przedstawienia „Królewna Ekologia i siedmiu krasnoludków”, które przygotowali uczniowie kl. 4a pod kierunkiem pani Beaty Dzierżanowskiej.

W inscenizacji wystąpiły nie tylko motywy znane z utworu o Śnieżce, pojawiły się też motywy dotyczące segregowania odpadów i zdrowego żywienia. I jak to w baśni bywa, dobro wygrało: złej macosze Śmiecisławie nie udało się pozbyć królewny Ekologii, której z pomocą przyszli krasnale i książę Porządnicki. Młodzi aktorzy uświadomili widzom, jak ważne w życiu jest dbanie o środowisko, segregowanie odpadów i zdrowe odżywianie.

Po obejrzeniu sztuki nadszedł czas na zmagania turniejowe. Pierwsza konkurencja dotyczyła właśnie treści przedstawienia i w niej najlepiej wypadli uczniowie kl. 4 b. Przedstawiciele kl. 4 c najlepiej rozwiązali krzyżówkę dotyczącą baśni. Konkurencja dotycząca rekwizytów baśniowych i sztafety okazała się łatwym zadaniem dla wszystkich drużyn. Bitwa morska przechyliła szalę zwycięstwa na stronę uczniów z kl. 4a.

Każdy okręt to było pytanie ze znanych baśni. Oprócz okrętów na planszy znajdowały się „rafy koralowe” (straty kolejki), „bomby głębinowe”- czyli polecenia ruchowo- rozrywkowe oraz tratwy z rozbitkiem (dodatkowe punkty).

Przy tej konkurencji liczyła się nie tylko wiedza, ale i szczęście „w tropieniu statków”. Na szczęście ani jednego, ani drugiego kl. 4 a nie zabrakło. Dobrze odegrana scenka z baśni „Księżniczka na ziarnku grochu” i wygrana w bitwie morskiej sprawiły, że zwycięzcami turnieju zostali uczniowie kl. 4a.

Komisja była pod wrażeniem wiedzy posiadanej przez uczniów na temat baśni. Zwróciła też uwagę na to, że uczniowie byli niezwykle zaangażowani, chętnie brali udział w poszczególnych konkurencjach, podczas których zdobywali punkty na konto swojej drużyny. Czwartoklasiści przekonali się, że skuteczne komunikowanie się i kulturalne współzawodnictwo to klucz do sukcesu.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages