Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Krzysztof Wiloch: nie ma się czego wstydzić

2013-03-26 08:33:18 (ost. akt: 2013-03-26 08:49:24)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Minęły już ponad dwa lata od wyborów samorządowych, w których wybraliśmy prezydenta, wójtów, radnych gmin, miasta i powiatu. O dotychczasowych działaniach w kadencji 2010-2014 rozmawiamy z Krzysztofem Wilochem, radnym miejskim z klubu Platformy Obywatelskiej.

— Jak ocenia pan te dwa lata z perspektywy radnego miejskiego?

— Uważam, że dla naszego miasta dwa ostatnie lata były bardzo udane. Mam na względzie skuteczność wykorzystania środków unijnych, szczególnie w części związanej z inwestycjami. Dużo można by wymienić wybudowanych lub wyremontowanych ulic, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i obiektów. Znalazły również swój finał największe i najważniejszych dla Ełku i regionu przedsięwzięcia inwestycyjne. Mam tu na myśli zakończenie budowy obwodnicy oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach. Głosując na sesjach za kolejnymi uchwałami dotyczącymi tych właśnie inwestycji, zawsze miałem poczucie radości i dumy, że dziesięć lat temu jako wiceprezydent Ełku mogłem wraz z innymi samorządowcami dać początek tym inwestycjom.

— A co się nie udało lub co można było zrobić lepiej?

— W moim odczuciu za ostatnie dwa lata Ełk nie ma się czego wstydzić, ale jednocześnie uważam, że to, co najważniejsze, jest zawsze przed nami. Marzy mi się taki Ełk, w którym wszystkie stare kamienice będą zrewitalizowane, kiedy będziemy mieli najpiękniejszy w Polsce muzealny skansen Ełckiej Kolei Wąskotorowej, kiedy żaglówką lub kajakiem będziemy mogli popłynąć do Wielkich Jezior Mazurskich. Marzy mi się, że plany inwestycyjne będą konstruowane z udziałem wszystkich ełczan, a bezrobocie przestanie być w Ełku zmorą. Niejeden powie, że to się nie uda. A ja twierdzę, że „kto nie ma marzeń, ten nie jest realistą”.

— Jak ocenia pan prezydenta?

— Z panem prezydentem, jak i całym jego zespołem, współpracuje mi się bardzo dobrze. Oczywiście każdy z nas ma swój charakter, hierarchię ważności poszczególnych tematów, sposób ich realizacji, czy styl zarządzania. Natomiast widzę u pana prezydenta te cechy, które wysoko cenię. Podoba mi się jego pracowitość, odwaga, konsekwencja oraz merytoryczność w działaniu.

— Zawsze głosował pan tak, jak chciał prezydent?

— Będąc radnym, zawsze głosuję w sposób świadomy i bardzo rzadko wstrzymuję się od głosu. Należy pamiętać, że głosowanie na sesjach to finał rozłożonej w czasie pracy radnych oraz pracowników Urzędu Miasta na komisjach rady. Tam odbywają się pierwsze głosowania, które niejednokrotnie poprzedzone są tworzeniem ostatecznego kształtu dokumentów stawianych w końcu na sesjach. Niezależnie od posiedzeń komisji oraz sesji, jako radni spotykamy się z panem prezydentem przynajmniej raz w miesiącu i dyskutujemy o proponowanych rozwiązaniach dotyczących miasta. Z przyjemnością i satysfakcją mogę stwierdzić, że otwartość w tych dyskusjach pana prezydenta i jego zespołu sprawia, że ostateczne rozwiązania niejednokrotnie różnią się od pierwotnych projektów. I proszę mi wierzyć, że nie jestem niemym świadkiem tych wszystkich spotkań i dyskusji.

— W jakich kwestiach był pan odmiennego zdania?

— Proponuję sięgnąć do protokołów z posiedzeń Komisji Mienia Komunalnego, Prawa i Porządku oraz Komisji Turystyki, Sportu i Rekreacji. Tam przede wszystkim wyrażamy swoje zdanie i toczymy boje w obronie swoich racji. Są sprawy, które wymagają więcej czasu, aby dojść do ostatecznych kompromisów. Do tych najtrudniejszych tematów zawsze należą podwyżki podatków i opłat.

— Czy zamierza Pan ponownie kandydować do rady?

— Nie ukrywam, że praca w samorządzie daje mi dużo satysfakcji. Jeśli moja organizacja tak zdecyduje, to z przyjemnością będę kandydował do samorządu w przyszłorocznych wyborach i poddam się weryfikacji wyborców.
GEM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Leszek Nicowski #2159475 14 sty 2017 02:13

  Kolega Krzysztof... po kilku uczciwych słowach krytycznych na FB zablokował mnie jako kolegę. Krytyka, a tzw. pełnienie funkcji publicznej... No tak, nie wolno. Może to jest tzw. dbałość o wybór na przyszłość ("pijar", eng. Public Relations, a po polsku taki sobie wsiowy "szołbiznes"). To przecież ostatecznie kasa, bo dieta radnego.. To ile to dzisiaj się należy? Tej diety? Nikt nie pyta, nikomu to nie potrzebne, Może jutro, jak będzie publiczny problem. Nie ma dziś krytyki, są jedynie oklaski ii bycie na aplauz. Nie prawdziwe jest to, tak się nie robi.... Bycie radnym, to nie tylko dieta, to działać trzeba. Głosy krytyczne są tępione, popis jest najważniejszy, bo wybiorą, znów będzie dieta, a to najważniejsze. Kasa... Lata temu wczoraj, dziś i jutro. Za krytyczne zdanie kolega mnie "wyciął" z FB. Pisałem, że to nie jego zasługa zagospodarować miejsce przy Pięknej nad jeziorem. To było planowane jeszcze za św. pamięci Bogdanowicza, o czym kolega wiedział jako funkcyjny w PRL-u w czasach lat 80-tych. Pan Radny dziś powinien się zając życiem powszechnym, a te daje się we znaki ludziom w Ełku - miasto zadłużone, woda droga (może droższa od butelkowanej), ogrzewanie w szczytach średniej, wywóz i utylizacja śmieci powyżej średniej (pan radny pracuje w firmie od śmieci, więc większy koszt daje jego większe wynagrodzenie), także podatek od użytkowania wieczystego... Panie Radny zawalcz o nasze interesy. Ja nie chcę być "dojony". Szczerze. Ja i tzw. suweren prosi. Poważnie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KLEMENS #1040502 | 31.63.*.* 31 mar 2013 19:51

  CZESI Skodą zrobili furorę RUMUNI a nasi inżynierowie z FSO mają takie ambicję! -SPALAĆ I SEGREGOWAĆ ŚMIECIE!!! wymyślać nowe podatki śmieciowe !!!!Głosujmy na nich to będzie postęp w naszym kraju!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zemik #1036725 | 46.151.*.* 27 mar 2013 17:47

   Brawo Krzyiu, potrafisz zadbać o swą przyszłość. Lata w samorządzie nauczyły ciebie, że warto wchodzić bez wazeliny. Masz jak w banku godną pracę do emerytury. Jeśli nie w zuo to z tym poziomem lizusostwa nie spadniesz poniżej prezesa, no może w najgorszym wypadku dyrektora jednostki. My robole już czekamy na ciebie specu od lansu i kabli.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Rufi #1036692 | 89.228.*.* 27 mar 2013 17:07

   A czy ten radny nie pracuje w ZUO? To spółka podległa włodarzom miasta, nic więc chyba dziwnego, że gość wygłasza mowy pochwalne jak to w Ełku jest dobrze. Ja na jego miejscu siedziałbym cicho i udawał że mnie nie ma.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Pytajnik #1036443 | 89.228.*.* 27 mar 2013 13:01

   Poczytacie to sobie, czy wasz "moderator" od razu to usunie? Jak dotąd żaden z wypowiadających się polityków, czy samorządowców nie wspomniał nic o trudzie i znoju nas wyborców w wasze osiągnięcia. Żaden z was nie podziękował nam wyborcom za to że jesteśmy cierpliwi, że znosimy wasze czasem dziwne zachowania w mediach, że musimy tolerować upiększanie, brukowanie, malowanie, naprawianie zamiast pracy dla nas, totalne wodolejstwo i bajkopisanie, zamiast chociażby próby stworzenia nie kolejnego betonowego pomnika ku swojej czci a chociażby kilku miejsc pracy. A wkurza mnie najbardziej, że wcale nie macie w sobie pokory i szacunku wobec nas swoich wyborców. Ja się nie dziwię, że ta praca sprawia wam przyjemność, że dalej byście tak chcieli, że zrobicie wszystko, żeby was znowu zauważono i doceniono. Tylko za co i czemu? Za taką kasę chyba każdy chciałby dalej pracować, podnosić grzecznie łapki, gładko się wypowiadać w mediach i mieć dobry humor. Jest się czego wstydzić panie i panowie, wstydzić się trzeba 30tu procent bezrobocia, kulawej komunikacji, brudnego dworca, braku perspektyw dla wielu rodzin, rosnących kolejek w MOPS-sach i GOPS-ach, likwidacji kolejnych szkół, emigracji kolejnych młodych ludzi którzy powinni być przyszłością naszego miasta i regionu. Fajnie, że chociaż wy macie dobry humor, bo ja muszę myśleć jak przeżyć kolejny miesiąc za 600zł w cztery osoby. Może któreś z was zadowolonych z siebie mi podpowie? I to się tyczy wszystkich opcji politycznych "trzymających władzę". Jeszcze trzymających władzę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (41)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages