2013-04-22 11:15:03 (ost. akt: 2013-04-22 11:38:52)

W niedzielnym spotkaniu Mazur Ełk pokonał Start Kozłowo 4:1(2:0).

Skład Mazura:Kędzierski-Laszkowski, Kisiel T, Leonik, Zatowski P, Sidorowicz, Sobczak, Kowalko, Piątkowski D, ( 65' Chudziński Sz ), Dąbrowski, Golak, ( 22' Bubienko ), ( 78' Chudziński D).

Rezerwowi:Wierzbicki, Chudziński D, Chudziński Sz, Bubienko.

Sędziował:Tomasz Brygoła z Reszla.

2' 1:0 Dąbrowski
43' 2:0 Leonik
57' 3:0 Dąbrowski
77' 4:0 Sidorowicz(rzut karny)
84' 4:1

Po niezłej grze, nasz zespół pokonał Start Kozłowo 4:1. Spotkanie zaczęło się dla nas bardzo dobrze, już w 2 minucie Tomasz Kowalko dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, gdzie znalazł się Dąbrowski który nie dał szans bramkarzowi gości. Po strzelonej szybko bramce to Mazur przeważał choć nie udokumentował tego zdobyciem drugiej bramki.

W 22 minucie kontuzji nabawił się Jakub Golak a w jego miejsce wszedł Bubienko. Końcówka pierwszej odsłony to dalsza przewaga naszego zespołu. W 43 minucie z lewej strony boiska faulowany zostaje Zatowski. Kowalko wrzuca piłkę w pole karne, a Leonik pokonuje golkipera gości po raz drugi i na przerwę schodzimy z dwu bramkową przewagą. Początek drugiej odsłony, 51 minuta, Sidorowicz strzela z 22 metrów, lecz bramkarz Startu jest na posterunku i pewnie broni.

W 53 minucie Dąbrowski lobuje bramkarza, ale piłka mija słupek bramki rywala, szkoda bo było blisko. Przychodzi 57 minuta meczu, Sobczak zagrywa z lewej strony do Dąbrowskiego, Tomek uderza po długim rogu i prowadzimy już 3:0. W 65 minucie następuje druga zmiana w naszym zespole, Chudziński Szymon za Daniela Piątkowskiego.

W 68 minucie, po zagraniu Sidorowicza do Tomka Kowalko, ten drugi ma już przed sobą tylko bramkarza, jednak w ostatniej chwili jego strzał blokuje obrońca. 76 minuta spotkania, Dąbrowski wychodzi sam na sam i zostaje sfaulowany przez bramkarza. Rzut karny i tylko żółta kartka a powinna być czerwona.

77 minuta, rzut karny pewnie wykonuje Sidorowicz a wynik brzmi 4:0. W 78 minucie następuje ostatnia zmiana w naszym zespole, schodzi Bubienko a wchodzi Chudziński Daniel. W 84 minucie tracimy niepotrzebną bramkę, zawodnik gości w sytuacji sam na sam z Kędzierskim, ustala wynik spotkania na 4:1.

Mateusz Kędzierski: Cel jakim było zdobycie trzech punktów w tym meczu, został osiągnięty. Na pewno to zwycięstwo bardzo cieszy, nie ukrywam że każde trzy punkty są nam bardzo potrzebne, aby jeszcze powalczyć o awans do IV ligi. Cieszy również to, ze dobrze zaczęliśmy rundę wiosenną która bardzo się opóźniła. Strzeliliśmy cztery bramki, chociaż nie ukrywam że powinniśmy strzelić przynajmniej jeszcze dwie. Mimo iż wynik jest dość okazały, uważam ze było to ciężkie spotkanie, w którym cała drużyna zostawiła na boisku zdrowie. Motywacją na całe 90 minut, był oczywiście świetny doping naszych kibiców, oraz świetna atmosfera która panowała na stadionie. Nie popadajmy jednak w huraoptymizm, przed nami kolejny mecz który trzeba wygrać i miejmy nadzieję że trzy oczka pojadą do Ełku.