Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Młodzież z Ełku na I Ogólnopolskim Biwaku Klas Mundurowych

2013-05-21 13:22:17 (ost. akt: 2013-05-21 13:23:49)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W dniach 16-19 maja młodzież Liceum Ogólnokształcącego ZDZ w B-stoku w Ełku z klas mundurowych uczestniczyła w I Ogólnopolskim Biwaku Klas Mundurowych w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Patronat nad biwakiem objął minister obrony narodowej oraz minister edukacji.

W biwaku wzięło udział 1800 uczniów klas mundurowych z całej Polski. Jednym z punktów czterodniowego biwaku było ślubowanie młodzieży przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Uroczystość zakończyła defilada złożona z Kompanii Honorowej Wojska Polskiego oraz pododdziałów klas mundurowych.

Młodzież w ramach biwaku zwiedziła Muzeum Wojska Polskiego oraz Stadion Narodowy. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w Jednostce Wojskowej w Wesołej oraz pobyt na poligonie wojskowym.

Kulminacyjnym punktem, na który z niecierpliwością wszyscy czekali była wizyta prezydenta RP Bronisława Komorowskiego podczas wspólnego ogniska.

Podczas spotkania z młodzieżą prezydent ocenił, że takie inicjatywy jak biwak skupiają ludzi o wrażliwości na kwestie nie tylko sentymentów, tradycji narodowych, ale również ludzi z nastawieniem życiowym na radzenie sobie, na pełną świadomość, że ojczyzna może potrzebować nie tylko ludzi pracowitych, ale również odważnych, zdolnych do działania, do obrony. Tacy ludzie, jak przekonywał, wiedzą, że to miejsce, w którym przyszło nam żyć od tysiąca lat wcale nigdy bezpiecznym do końca nie będzie.
Organizatorzy wyjazdu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages