Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Rodzinny Festyn z Trójką

2013-05-30 12:39:28 (ost. akt: 2013-05-30 12:41:17)

Autor zdjęcia: Danuta Tyszkowska

W ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku odbył się „RODZINNY FESTYN Z TRÓJKĄ”.

W sobotę 25 maja w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku odbył się „RODZINNY FESTYN Z TRÓJKĄ”.
W festynie udział wzięli uczniowie i ich rodziny, mieszkańcy osiedla Północ II, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz osoby i organizacje współpracujące ze szkołą i UKS TRÓJKĄ.

Mimo pochmurnego dnia frekwencja była wspaniała, a uczestnikom dopisywał dobry humor.
Festyn otworzyło wystąpienie pani dyrektor Barbary Fedoruk. Po części oficjalnej na plac szkolny wjechał na sygnale wóz ełckiej Straży Pożarnej do symulowanego wypadku samochodu osobowego z cyklistą. Pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacja sprzętu ratowniczego zrobiły na dzieciach duże wrażenie. Chłopcy z błyskiem w oku oglądali wyposażenie wozu strażackiego, nożyce pneumatyczne do cięcia metalu i mierzyli hełmy.

Na zainstalowanej przed szkołą scenie odbywały się występy artystyczne: wokalne, recytatorskie i taneczne pod hasłem „Odkrywamy talenty” oraz konkursy i zabawy dla dzieci i rodziców na wesoło. Nie zabrakło również smacznego jedzenia: domowego smalcu, ogórków małosolnych, kiełbasek z grilla i bigosu, które przygotowały panie z kuchni szkolnej.

Równocześnie na boisku odbywał się rodzinny turniej tenisa stołowego, rozgrywane były sportowe konkurencje zręcznościowe ( Mamo, tato - spróbuj ze mną), trwał kiermasz ciast, słodkości i wszelkich różności, odbywało się malowanie twarzy. Dużym powodzeniem cieszył się „ Uśmiech losu”, czyli losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów.

W przerwie między konkursami wice- prezes UKS TRÓJKA wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego pod nazwą. „ Moja rodzina i sport” oraz „ Bocian biały – symbol Ełku”.

W sali gimnastycznej licznie zebrani widzowie podziwiali przedstawienie teatralne
pt. „Bajka” Henryka Sienkiewicza przygotowane przez p. Agnieszkę Podwojską oraz popisy taneczne dzieci w Turnieju Tańca, pod nazwą „ Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz”. Oprócz dzieci z SP 3 i innych szkół podstawowych na scenie wystąpiły także ełckie przedszkolaki, które uroczymi tańcami podbiły serca publiczności.

Niewątpliwą atrakcją były pokazy par tanecznych prezentowane przez zawodników Sportowego Klubu Tańca „Promenada” trenowanych przez pana Grzegorza Klekotko. Organizatorkami turnieju były p. Monika Radzaj i Ewa Marcińczyk.

W programie festynu nie zabrakło również miejsca na koncert życzeń „ A wszystko to, bo ciebie kocham”, w którym dzieci mogły zaśpiewać piosenki dedykowane swoim bliskim.
Miłą niespodzianką były odwiedziny Prezydenta Ełku pana Tomasza Andrukiewicza, który skosztował słynnego „bigosu pani Waci” i ciasteczek dziewcząt z klasy sportowej.
Festyn przebiegał w miłej, rodzinnej atmosferze i był świetną okazją do integracji społeczności lokalnej.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku oraz Uczniowski Klub Sportowy TRÓJKA serdecznie dziękują za wspólną zabawę i liczny udział w festynie.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim naszym sponsorom, instytucjom
i osobom prywatnym, bez których nasza impreza nie byłaby tak udana.

Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Ełk

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pytam #1099341 | 89.228.*.* 30 maj 2013 15:25

    Czy 3 zaczęła w końcu dbać o jakość nauczania, bo do niedawna kiepsko im szło!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages