Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Ełcki Omnibusik 2013

2013-06-06 11:49:37 (ost. akt: 2013-06-07 15:39:00)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku 4 czerwca odbyła się czwarta edycja konkursu dla dzieci z oddziałów przedszkolnych ełckich podstawówek pod nazwą Ełcki Omnibusik 2013.

Do zmagań przystąpiło dziesięcioro maluchów ze szkół nr: 2, 3, 4, 5, 6 i 7. Każde dziecko otrzymało cztery karty konkursowe – „Wiosna”, „Lato”, „Jesień”, „Zima”, bowiem turniej odbywał się pod hasłem „Cztery pory roku”.

Wśród zadań, jakie musieli wykonać uczestnicy znalazły się i takie, przy wykonaniu których należało wykazać się wiedzą przyrodniczą (Które zwierzęta zapadają w sen zimowy?, Które kwiaty są objęte ochroną?, Które zwierzęta są ssakami?, Które owoce są czerwone, gdy dojrzeją?, Które ptaki odlatują na zimę?, itp.), jak również umiejętnością liczenia, porównywania elementów, podziału wyrazów na głoski i sylaby.

Dzieci musiały też rozpoznać instrument muzyczny po dźwięku, wskazać herb naszego miasta wśród innych znaków, zaznaczyć na mapie, gdzie znajduje się Ełk.

Wszystkich zadań było dużo, bo aż trzydzieści cztery. Mimo wysiłku umysłowego, uczestnikom nie zabrakło uśmiechu i radości.

Tegorocznym Omnibusikiem została Daria Budzińska z szóstki. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Młynarski ze szkoły nr 5. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.


Konkurs przygotowały panie Barbara Karwowska i Barbara Jermakow z 
SP nr 3 w Ełku


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ktoś #1105467 | 89.228.*.* 6 cze 2013 12:31

  Jakub Młynarski, którego widać na zdjęciach jest akurat z ełckiej piątki. Gratulacje Jakub!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages