Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Sejm i Senat w Perełce

2013-06-09 19:37:46 (ost. akt: 2013-06-09 22:04:32)

Wychowanków Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy po raz drugi odwiedził poseł Andrzej Orzechowski, a wraz z nim senator Marek Konopka oraz pracownicy biura PO.

Temat zajęć "Polska moja Ojczyzna” miał na celu rozbudzanie zainteresowania krajem ojczystym i symbolami narodowymi. Goście przystępny w sposób dzieciom opowiedzieli o pracy Sejmu i Senatu. Natomiast dzieci wykazały się znajomością hymnu Polski oraz postawą, jaką należy przyjąć podczas jego słuchania i śpiewania, a także znajomością legend dotyczących Gniezna, Krakowa, Warszawy. Dzieci wypowiadały się również na temat gór, Morza Bałtyckiego.

Praca z mapą udowodniła, iż potrafią wszystkie ważniejsze miasta, regiony Polski umiejscowić i wskazać je. Zajęcia umożliwiły także dzieciom wykazanie się wiadomościami dotyczącymi rodzinnego miasta Ełk – jego położeniem, herbem oraz historią. W czasie zajęć dzieci i goście nauczyli się tańca ludowego ,, Szot”. Było także recytowanie przez dzieci wiersza W. Bełzy "Kto ty jesteś". Poseł Andrzej Orzechowski również wykazał się umiejętnością prezentacji wiersza autorstwa pani Agnieszki Stecewicz ,, Ruch drogowy”, który tematem nawiązywał do pierwszej wizyty w naszej placówce dotyczącej bezpieczeństwa na drodze i udziału w konkursie plastycznym ,, Zwierzak na drodze”. Goście wzięli udział także w zabawach integracyjnych.

Na zakończenie zajęć dyrektor Anna Birgiel podziękowała gościom za wizytę i wręczyła pamiątkowe kubki z logo przedszkola. Natomiast poseł Andrzej Orzechowski i senator Marek Konopka przekazali dzieciom drobne upominki oraz płytki umożliwiające wirtualne zwiedzanie Sejmu i Senatu.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Bożena Padiasek oraz Grażyna Ewa Olszewska.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages