Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Piłat: "Nic tak nie łączy jak wspólny wysiłek" IV Wyścigi Smoczych Łodzi

2013-06-14 09:01:19 (ost. akt: 2013-06-14 09:13:59)
W tym roku podczas IV Wyścigów Smoczych Łodzi wystartuje 20 drużyn

W tym roku podczas IV Wyścigów Smoczych Łodzi wystartuje 20 drużyn

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

W najbliższą sobotę (15 czerwca) na Jeziorze Ełckim przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym organizowane są IV Wyścigi Smoczych Łodzi. Impreza startuje o godzinie 13. Warto na niej być. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek. Rozmawiamy z Krzysztofem Piłatem, starostą ełckim.

Skąd pomysł na Wyścigi Smoczych Łodzi?
Krzysztof Piłat: Walory Jeziora Ełckiego do uprawiania kultury fizycznej są jak najlepsze, więc trzeba tę ofertę aktywnego wypoczynku przedstawiać. Jedną z ciekawszych propozycji jest smocza łódź, na której pływa się dużymi załogami (18 osób plus bębniarz i sternik). Taka forma wypoczynku buduje walory zespołu, bo nic tak nie łączy ludzi jak wspólny wysiłek. Zaczynaliśmy od dwóch łodzi, w tym roku sprowadzamy już cztery łodzie, tak więc zainteresowanie imprezą wzrasta. Moim zdaniem każdy, kto mieszka nad jeziorem, powinien umieć pływać wpław, żeglować i uprawiać sporty motorowe, czyli po prostu korzystać na miejscu z walorów, wśród których żyje. Może z czasem uda się nam rozszerzyć horyzonty, np. na początek połączyć śluzą Ełk z Sunowem, może z Selementem Wielkim, a może z Jeziorem Rajgrodzkim i będzie jak na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Nie ma fajniejszego miejsca na ziemi niż Ełk.

Ile drużyn wystartuje w wyścigach?
K.P: Ustaliliśmy, że termin zgłoszeń mija 5 czerwca, ale jeśli pojawią się nowe drużyny w dniu wyścigów, to też wystartują. Skierowaliśmy zaproszenia do wszystkich do szkół, placówek i zakładów pracy. Spodziewamy się ponad 20 drużyn. Zachęcamy gorąco panie do udziału w zawodach. Rywalizacja jest bardzo cenna, ale nie może tu przeważać duch bojowy. Mamy się przede wszystkim dobrze bawić.

Czy zmieniły się zasady wyścigów?
K.P.: Co roku są jakieś innowacje, stąd odprawa przed zawodami, na której ustala się szczegóły. Ogólne zasady są proste: drużyny wypływają na jezioro i po sygnale startu "zasuwają" do mety. Kto przypływa pierwszy, wygrywa. Przebieg trasy zostanie wyznaczony w dniu zawodów i będzie uzależniony od warunków na wodzie.

Ograniczenia wiekowe?
K.P.: W skład załogi mogą wchodzić osoby powyżej 16. roku życia. W przypadku osób niepełnoletnich warunkiem koniecznym jest obecność opiekuna podczas udziału w wyścigach. Dolna granica wieku uczestników to 13 lat (młodzież gimnazjalna).

Dodatkowe atrakcje?
K.P: Zawodom będzie towarzyszył w tym roku piknik rodzinny. Będzie malowanie twarzy, zjazdy na dmuchanych zabawkach.

Patronat prasowy nad wyścigiem objęły "Rozmaitości Ełckie".
Czar

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. UŻYTKOWNIK NETU #1988289 | 185.28.*.* 6 maj 2016 23:37

  PIŁAT DUPA

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. WYBORCA #1113073 | 79.162.*.* 14 cze 2013 10:39

  Ciągle organizują igrzyska a gdzie praca i chleb.Rasa panow się bawi a my jeszcze im płacimy po naście tys miesięcznie.Zorganizuicje miejsca pracy a nie tylko chochle,balony,skutery,regaty.Na śmieciach wycisną z nas ok 6 mln rocznie oszczędności + za surowce wtorne to się zacznie przerabianie Ełku na światową stolice sportow zimowych.Impreza za imprezą codziennie a bezrobocie 70% .Rasa panów odleciała w kosmos i rządzi AMEN

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. misiek #1112999 | 83.24.*.* 14 cze 2013 09:32

  może zamiast takich pierdół napisalibyście kto i na jakich warunkach wygrał przetarg na wywóz smieci. Wyjdzie za wywóz niecałe 2 zł od osoby. Płacić mamy 11 lub 12 od osoby. Co będzie z resztą kasy, Chyba z milon zołty będzie musiał zarabiać szef wysypiska, aby się zgodził rachunek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages