Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Pierwszy zarzut dla byłej dyrektor ECK

2013-07-12 12:00:00 (ost. akt: 2013-07-12 12:22:03)

Autor zdjęcia: Karol Wasilewski

Prokuratura Rejonowa w Ełku, która zajmuje się sprawą byłej dyrektor ECK, postawiła już pierwszy zarzut. Beata M. od kwietnia nie pełni już funkcji dyrektora tej placówki.

Po tym, jak 18 marca do białostockiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpłynął donos o nieprawidłowościach w ECK i jak prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w oparciu o prośbę byłej dyrektorki odwołał ją z tej funkcji, ruszyło postępowanie wyjaśniające. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Ełku.

— Za wcześnie jest mówić o terminie pierwszej rozprawy sądowej — mówi Wanda Kamińska, prokurator Prokuratury Rejonowej w Ełku, referent zajmująca się sprawą byłej dyrektorki ECK. — W tej chwili trwa postępowanie przygotowawcze. Polega ono na szczegółowej analizie dokumentacji księgowej, której jest wiele tomów. Dlatego do tej chwili byłej dyrektorce ECK został postawiony zarzut z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego z rozdziału "Przestępstwa przeciwko mieniu".

Sprawa jest w toku. O jej rozwoju będziemy informować na bieżąco.

Art. 286. § 1. KK.
"Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaśko #1142509 | 89.228.*.* 14 lip 2013 08:53

  Myślę że to tylko kropla w oceanie jak popatrzeć na wysokość uposażeń a znów na majętność niektórych to w życiu mając rodzinę na utrzymaniu nie odłoży się tego co oni naskładali. Już nie będę wyliczanek tu wpisywał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jakbym byl radnym na te kadencje, albo poslem #1141455 | 5.185.*.* 12 lip 2013 20:58

  A co bedzie jak sie okaze, ze czepiajom sie baby, znaczy dyrektora, a jeszcze zanim co to w pospiechu wybiorom swojego drugiego dyrektora, od tych co budowali te obiekta, to my co/, bedziem stratne dwa razy, bo bedziem musieli placic , czy bulic dwie pensyje, co da razem moze i blisko znowu dwie setki, a to jakby nie patrzec to juz piniadz powazny, bo prawieco kwaterka miliona naszych pieniedzy.Czasem te ruszanie ludzi to tylko same jeszcze wieksze straty, jak ja by byl radnym, czy poslem, to bym przemyslal wszystko po pierwsze, albo wcale bytm nie robil dyrektora, tylko kierownika, to jakby stary wrocil, a nowy jeszcze sie utrzymal, to by musieli sie dogadac, bo zawsze tak bylo, gdy byl dyrektor i kierownik, to lepiej jak dwa dyrektory i bez kierownika.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. WYBORCA #1140867 | 31.61.*.* 12 lip 2013 13:16

   Doczekałem się czasu gdy ktoś zaczyna patrzeć na lepkie ręce rasy panów.Następną inwesycją powinno być wstawienie krat w oknach,zamki w drzwiach otwierane z jednej strony,brak klamek i ogrodzenie calego terenu drutem pod napięciem.Iwestycja dotyczy gmachu Urzędu Miasta.Zmienić tylko nazwe z UM na zakład karny.Pracowników zostawić na swoich miejscach,dodać tylko tych ze Starostwa i Gminy.Zmienić firmowe ciuchy na firmowe w paski z napisem ZK.Dobrze pogrzebać w papierach to każdy ma za uszami i w ciemno kare 5 lat bierze i cieszy się że tak malo.Może nadeszły czasy gdy urzędnik będzie równy wobec prawa jak inni ludzie.Zawsze mieli inne żoładki,płace 20 krotnie większe,bezkarnie podejmowali decyzje szkodliwe społecznie,szastali naszą kasą i sami siebie kontrolowali.Urzędnikowi złodziejowi powinni zabierać jego pałace,hektary,miliony na kontach.Rasa panów od bandytów nie różnią sie niczym prócz bezkarnośći.Ruszył ktoś wierzcholek góry lodowej,wezmą się za przetargi,wywalanie kasy na kilkukrotne zmiany nowych chodników,wydawanie milionów żeby zatrudnić kolesia,doprowadzanie miasta do bankructwa,wyprzedaż z 1 zł budynków dla czarnych itd itd itd

   Ocena komentarza: warty uwagi (73) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. olo #1140848 | 188.33.*.* 12 lip 2013 13:08

    dostanie wyrok 6 mscy w zawieszneiu na 2 lata i zakaz obejmowania stanowisk publicznych na 3 lata albo sprawa zostanie umorzona wszystko sie rozejdzie po kościach prawnik wyjasni ze pani tego nie przywłaszczyla tylko pozyczyla a to roznica i chciala to nastepnego dnia zwrocic ale ktos ja uprzedzil bo jak mozna sobie wyobrazic ze osoba ktora kierowala najwiekszym osrodkiem kulturlanym w elku, malym miescie,, bawiąca sie razem na imprezach z sedziami i prokuratorami bedzie prze znich wsadozna do wiezeinia? a zw sprawa naglosniona przez media to trzeba cos robic

    Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. dyr. malego przedszkola i dyr. od amfiteatru/ #1140767 | 89.67.*.* 12 lip 2013 12:25

    Pytanie do CZARA z Gazety. Prosba. Ilu urzednikow , i ludzi budzetowych przypada lacznie na 1/ jednego/ robotnika.Moze sie okazac, ze robotnicy sa w mniejszosci.Amen.samych dyrektorow mamy pewnie 200- 300., dodac radnych, , wszelkich dyr. i insp. wiec jak zyc robotnikowi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages