Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Święto Policji 2013 [GALERIA]

2013-07-24 14:05:23 (ost. akt: 2013-07-25 17:06:51)
Uroczystość Święta Policji zorganizowano przed gmachem Urzędu Miasta w Ełku

Uroczystość Święta Policji zorganizowano przed gmachem Urzędu Miasta w Ełku

Autor zdjęcia: Karol Wasilewski

Tegoroczne uroczystości z okazji Święta Policji zorganizowano w środę (24 lipca) przed gmachem Urzędu Miasta w Ełku. W obchodach święta wzięli udział zaproszeni goście i przedstawiciele administracji samorządowej oraz zaprzyjaźnione służby mundurowe i mieszkańcy powiatu ełckiego, a także rodziny policjantów.

Podczas uroczystości funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie, a wielu z nich zostało wyróżnionych medalami, odznakami i nagrodami. To szczególny dzień dla funkcjonariuszy i pracowników policji.

Policjanci w galowych mundurach przy dźwiękach orkiestry z Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej przemaszerowali ulicami Ełku pod Urząd Miasta. Tam o godz. 13 rozpoczęła się ceremonia uwieńczająca trudy policyjnej pracy.
— Dzień Policji jest raz w roku, ale na uznanie policjanci zasługują każdego dnia — mówi komendant ełckiej policji Marek Hyzopski. — Policjant jest na służbie bez przerwy i to on troszczy się o bezpieczeństwo. Obecnie naszym głównym zadaniem jest troska o bezpieczeństwo na drogach. Jestem dumny z policjantów ełckich i tych służących na posterunkach w całym powiecie.

Pełen uznania dla mundurowych był prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który wręczał 5 policjantom nagrody pieniężne za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych. Poza tym wyróżnił 7 osób "ODZNAKĄ HONOROWĄ" za wspieranie działalności NSZZ Policjantów.
— Bezpieczeństwo w naszym mieście się poprawiło — mówi Tomasz Andrukiewicz. — I jest to zasługa policji, coraz nowszego sprzętu, wozów policyjnych i wyszkolenia. Ełcka policja w urzędzie miasta zawsze będzie miała sprzymierzeńca, dlatego jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o naszą dalszą współpracę. Dziś wyróżnieni zostali także ci, którzy nie służą w szeregach policji, ale czynnie współpracują z jednostkami mundurowymi. Okazuje się, że cywile również mogą przyczynić się bezpieczeństwu w mieście i regionie.

Uhonorowano również policjantów wyróżniających się w służbie, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Następnie listem gratulacyjnym za długoletnią pracę został wyróżniony jeden z pracowników cywilnych KPP w Ełku.

Ważnym punktem obchodów było mianowanie na wyższe stopnie służbowe policjantów:
— w korpusie oficerów 2 policjantów,
— w korpusie aspirantów 36 policjantów,
— w korpusie podoficerów 24 policjantów,
— w korpusie szeregowych 5 policjantów.

Przedstawiciele biura poselskiego Andrzeja Orzechowskiego i senatora Marka Konopki odczytali listy od polityków. Po zakończeniu obchodów prezydent Ełku zaprosił policjantów, pracowników policji i ich rodziny na poczęstunek do Urzędu Miasta.
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ełczanka #1152272 | 46.205.*.* 25 lip 2013 11:08

  Uważam że to straż pożarna zasługuje na wszystkie laury,listy gratulacyjne,pochwały i NAGRODY PIENIĘŻNE,to właśnie oni wykonują najcięższą pracę, ełcka policja to obiboki,uważają się za władców świata,umoralniają wszystkich a sami ewidentnie łamią prawo,co do ich tzw. ŚWIĘTA,pielęgniarka,kierowca czy ktokolwiek inny też w ciągu roku obchodzi swój dzień i nikt za swą ciężką i odpowiedzialną pracę nie usłyszy zwykłego DZIĘKUJĘ, gdyby POLICJANCI narażali życie bądź solidnie swą pracę wykonywali to wtedy SZWANCPARADA należałaby się im jak najbardziej,a w tym wypadku pytam za co to?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. PL #1152236 | 176.109.*.* 25 lip 2013 10:26

   Ściągnąć na ul. Tadeusza Kościuszki SAPERÓW Wojska Polskiego a nie budować galerię, bloki itp. Oni pokażą jak prezentować się należy w dniu świątecznym i nie tylko. I miasto miałoby nowe miejsca pracy(wojskowi i pracownicy cywilni). Odżyłyby podmioty związane z Jednostką Wojskową w Mieście Ełku. Hej

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wert #1152159 | 46.151.*.* 25 lip 2013 09:07

   ja tam się nie wyznaję ale policja "podlega "pod powiat ełcki - a uroczystości organizuje miasto Ełk,czyżby starosta,wice i ten zawodowy członek zapomnieli czy nie mieli czasu.A może ta policja działa tylko w Elku a nie w gminach okolicznych. PS Występ policji ełckiej w TVN TURBO "Uwaga pirat" nie przyniósł nam chluby.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. wac #1152102 | 46.151.*.* 25 lip 2013 07:58

   Zlikwidować straż miejską! Banda darmozjadów i nieuków lansujących się po mieście w przyciemnianych okularach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ełczanin #1151902 | 62.233.*.* 24 lip 2013 21:04

    ten srodkowy z 3 powinien sobie pas podciagnac na ten bebech bo wygląda jak jakiś niechluj z pola

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (13)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages