Płomień Ełk piąty w tabeli

2013-08-24 16:23:33 (ost. akt: 2013-08-24 16:40:28)
Kamil Jackiewicz już stał się pewnym punktem Płomienia

Autor zdjęcia: Agnieszka Żukowska

Trzy mecze i pięć punktów - to bilans piłkarzy Płomienia Ełk na początku rozgrywek w III lidze. W spotkaniach tych pięć bramek strzelił Kamil Jackiewicz, pozyskany do Płomienia w okienku transferowym, czym już wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Zespół Przemysława Kołłątaja nie doznał jeszcze porażki w nowym sezonie. W drugim spotkaniu efektownie pokonał beniaminka IV ligi podlaskiej LZS Narewkę 6:2. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia "płomiennych". Już w drugiej minucie worek z bramkami rozwiązał Kamil Jackiewicz. W 14. minucie bardzo silny strzał Marcina Trzaskalskiego pod poprzeczkę bramki Narewki i było 2:0. Na 3:0 prowadzenie ełczan podwyższył Jakub Ciuńczyk (podawał mu Kamil Jackiewicz – przyp. red.). Pod koniec pierwszej połowy na 4:0 strzelił ponownie Kamil Jackiewicz.

Druga połowa to bardziej ambitna gra Narewki, której udało się zdobyć dwa gole po stałych fragmentach gry. Na 4:1 strzelił Mariusz Łapiński z rzutu karnego w 58. minucie, a 7 minut później bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego po raz drugi pokonał bramkarza Płomienia.

To spowodowało bardziej efektywną grę ełczan, a to z kolei poskutkowało zdobyciem dwóch kolejnych bramek. W 79. minucie trzeciego gola w tym meczu strzelił Kamil Jackiewicz, który przelobował bramkarza Narewki. Wynik ustalił w 85. minucie Patryk Gondek.
- Zwycięstwo cieszy - podsumował Przemysław Kołłątaj. – Dobrze funkcjonuje atak, który wciąż gra bez Michała Twardowskiego, który wraca do pełni zdrowia. Jest cały czas coś do poprawy w grze obronnej, co będziemy starali się poprawić w kolejnych meczach.

Na razie nie widać było tego w meczy ze Startem w Działdowie. Kibice obejrzeli tam aż 6 goli, a drużyny podzieliły się punktami. Początek spotkania należał zdecydowanie do Płomienia. Już w 9. minucie gry Kamil Jackiewicz strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Startu. W 12. minucie nie zdążył on zareagować na silny strzał Patryka Gondka. Potem za odrabianie strat wzięli się gospodarze. Bramkę kontaktową strzelił w doliczonym czasie pierwszej połowy Dawid Szypulski.

Wyrównanie przyszło w 48. minucie po strzale Krystiana Oleszko. Start wyszedł nawet na prowadzenie, ale nie dowiózł zwycięstwa do końca meczu, bo w 85. minucie stan meczu wyrównał Sevak Safaryan. Blisko za to zwycięstwa był Płomień, ale kapitan zespołu Maksym Mirwa fatalnie przestrzelił rzut karny.

Start Działdowo - Płomień Ełk 3:3
Dawid Szypulski (45`), Krystian Oleszko (48`), Marek Wyżlic (57`) - Kamil Jackiewicz (10`), Patryk Gondek (12`), Sewak Safarjan (85`)

Najbliższa szansa na poprawienie dorobku punktowego w sobotę (24 sierpnia). O godz. 17 Płomień na swoim stadionie podejmie Sokoła Ostróda.