środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Piłka nożna, III liga. Płomień Ełk – Sokół Ostróda 1:2 (1:0)

2013-08-24 22:36:05 (ost. akt: 2013-08-24 22:56:20)

I stało się. Płomień Ełk poniósł pierwszą w tym sezonie porażkę. Na własnym terenie ełczanie ulegli Sokołowi Ostróda 1:2. Bramkę dla Płomienia strzelił Kamil Jackiewicz.

Około 150 kibiców obejrzało dobre, wyrównane widowisko, toczone w szybkim tempie i okraszone bramkami. Groźnych akcji i strzałów ze stałych fragmentów gry nie brakowało po obu stronach.

W 13. minucie zespołową akcję "płomiennych" wykończył w sytuacji „sam na sam” Kamil Jackiewicz. Płomień prowadził do 65. minuty, kiedy to pięknym i celnym strzałem z 20 metrów z rzutu wolnego popisał się Wojciech Figurski. Ten sam zawodnik w 75. minucie z odległości 30 metrów atomowym strzałem wpakował piłkę do siatki po raz drugi.

W tym meczu swój debiut w barwach Płomienia miał między słupkami Adrian Bebłowski, bramkarz pozyskany z MKS Korsze. To dzięki jego dobrej postawie wynik jest taki, a nie inny i wydaje się, że bramkarz ze sporym ligowym doświadczeniem będzie dużym wzmocnieniem linii defensywnej Płomienia.

Aż siedmiu piłkarzy zobaczyło w tym spotkaniu żółte kartki, trzy z nich dla piłkarzy Płomienia.