Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Na tym osiedlu śmierdzi

2013-08-26 09:08:32 (ost. akt: 2013-08-26 09:34:49)

Autor zdjęcia: Ewelina Wasilewska


W czwartek (22 sierpnia) były poseł PIS, Wojciech Kossakowski zbierał podpisy pod petycją, dotyczącą nieprzyjemnych zapachów, z którymi od lat bezskutecznie walczą mieszkańcy os. Jeziorna.


Mieszkańcy od wielu lat zwracają uwagę na problem. Sprawa nieprzyjemnych zapachów, wydobywających się najprawdopodobniej z firmy EnergoUtil, była również kilkakrotnie opisywana na łamach naszej gazety, ostatnio w czerwcu ubiegłego roku. Osoby mieszkające na borykającym się z problemem smrodu osiedlu, podkreślają, że życie w takich warunkach jest bardzo uciążliwe. Okna muszą być zamknięte, nie ma mowy o spędzaniu czasu w na zewnątrz, w ogródkach lub na placach zabaw, fetor jest zbyt duży.

Nieprzyjemny zapach utrudnia mieszkańcom funkcjonowanie raz, dwa razy w tygodniu, czasem częściej, zdarza się, że również w dni świąteczne. Firma, którą ełczanie oskarżają o produkcję przykrych woni, przechodziła liczne kontrole. Tłumaczyła również, że może być to związane z transportem i wyładunkiem, a na to nie mają wpływu. Tymczasem mieszkańcy mają problem, komfort życia odbiega od ogólnie przyjętych standardów, a ceny mieszkań spadają. Dlatego działania Wojciecha Kossakowskiego spotkały się z aprobatą mieszkańców.

Akcja zbierania podpisów pod petycją do starosty przebiegała pod hasłem "Ratunku! Śmierdzi!".


— Zapach jest naprawdę nie do wytrzymania, zwłaszcza w weekendy - mówi organizator akcji, Wojciech Kossakowski. — Ludzie proszą o interwencję, tymczasem nic się nie dzieje. Stąd nasza dzisiejsza akcja. Chcemy, aby wypowiedzieli się mieszkańcy. Apel, pod którym zbieramy podpisy, przekażemy staroście, ale również przedłożymy go marszałkowi, wojewodzie, Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska oraz prezydentowi. Ełk aspiruje do miana miasta turystycznego i ekologicznego, tego typu problem powinien być już dawno rozwiązany. Jeśli władza zobaczy dziesiątki, czy setki podpisów zaangażowanych w sprawę mieszkańców, powinna zareagować i pomóc rozwiązać problem.


Apel został napisany w imieniu mieszkańców, skierowany jest do starosty ełckiego Krzysztofa Piłata. W treści dokumentu zaznaczono, że mieszkańcy są świadomi tego, że zakład, o którym mowa jest niezwykle nowoczesny i przeszedł liczne kontrole, chcą jednak móc oddychać świeżym powietrzem.

— Akcja jest jak najbardziej słuszna — mówi pani Ludmiła, mieszkanka os. Jeziorna. — Warto ją poprzeć. Ten zapach jest faktycznie bardzo uciążliwy. 
Miejmy nadzieję, że tym razem mieszkańcy doczekają się rezultatów a nieprzyjemny zapach zniknie raz na zawsze.Poseł Andrzej Orzechowski:
— Do tej pory nie otrzymałem sygnałów o problemie, trzeba to sprawdzić, aby przekonać się, że faktycznie on istnieje. W przeszłości interweniowano w tej sprawie, działania służb ochrony środowiska zdawały się skuteczne. Jeśli powstaje inicjatywa, należy się jej przyjrzeć, władza powinna słuchać obywateli i zrobić wszystko aby zapewnić im komfort.Poseł Tomasz Makowski:
— Każda inicjatywa na rzecz obywateli ma sens i słuszność. Kilka lat temu interweniowano w tej sprawie, być może zakład nie stosuje zalecanych filtrów i rozwiązań.

ewe

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (43) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mav #1204994 | 89.228.*.* 25 wrz 2013 22:58

  Przedsiębiorca posługuje się pozwoleniem zintegrowanym marszałka województwa, więc wszelki uwagi do marszałka powinny być kierowane i do wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska, ale jak zwykle przyatakować starostę, bo prezydenta strach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Odora #1204989 | 89.228.*.* 25 wrz 2013 22:52

  Starosta wydaje prawa jazdy, proponuję zlinczować każdego starostę za wypadki na drogach. Gdyby praw jazdy nie wydali, to nie byłoby wypadków. precz ze starostami, szczególnie z platformy, bo ci nie z PO są fajni

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Magdalena #1195830 | 89.228.*.* 12 wrz 2013 12:09

  Wszystko byłoby lux,gdyby owy Bakutil stosował się do obowiązujących norm w praktyce.Wszystkie kontrole przeprowadzane są w godzinach urzędowych,wtedy jest ok,nie ma się do czego przyczepić.Jednak śmierdzi w rzeczywistości w wieczorami lub w weekendy,a wiadomo,że wtedy mają pewność ,że nie będzie nalotu i wtedy zdejmują filtry które kosztowały ich masę pieniędzy.Ludzie tam pracujący mają związane ręce,bo tak każe dyrekcja.Chcesz pracować, to zamknij buzię,proste. Gdyby te filtry były założone cały czas,czyli tak jak powinny problemu żadnego by nie było....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. 12345 #1183759 | 89.228.*.* 28 sie 2013 22:47

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Psy szczekają a karawana jedzie dalej, zabolało jak kossakowski wstawił się za mieszkańcami osiedla i chce im pomóc bo gdzie są obecni radni Wisowaty Sobczak i spółka nic dla osiedla nie zrobili tylko narzekać na kossakowskiego mogą tak trzymaj wojtek i się głupkami nie przejmuj

  1. Gość #1182874 | 89.231.*.* 28 sie 2013 07:15

   A mi się wydaje że sprawą zajmowali się w poprzedniej kadencji etatowy członek zarządu - pan Kossakowski (PiS) i wicestarosta - pan Skawiński (PiS), zdaje się nawet wizytowali Bakutil. Jakoś nie słychać było ich zastrzeżeń w tym temacie. Czyżby wówczas im smród nie przeszkadzał? Tak to właśnie jest, że z ludzi robi się baranów pod potrzeby kampanii wyborczej

   Ocena komentarza: warty uwagi (23) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (43)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages