Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP w Rękusach

2013-09-10 12:30:37 (ost. akt: 2013-09-10 12:31:38)

Autor zdjęcia: SP Rękusy

„Do widzenia, lesie zielony, do widzenia, rzeko pluszcząca, do widzenia, szpaki i wrony żeglujące wysoko do słońca”. Za nami dwa miesiące wspaniałych, słonecznych i beztroskich wakacji. Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach radośnie rozpoczęła nowy rok szkolny 2013/2014.

Pierwszy września to nie tylko data rozpoczęcia roku szkolnego, ale także rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, która przyniosła krew, łzy i cierpienie milionom ludzi na całym świecie. Upamiętniając wydarzenia tamtych dni, wspominaliśmy walczących o niepodległą Polskę.

Wśród nich jest nasz patron – rotmistrz Witold Pilecki. Współzałożyciel organizacji konspiracyjnej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w Auschwitz-Birkenau. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948 r. Autor pierwszych na świecie raportów o Holokauście, tzw. Raportów Pileckiego, gdzie przekazał Aliantom informacje o organizacji obozów koncentracyjnych w Polsce.

Jego bogate duchowe dziedzictwo pozwala nam czerpać wzory do kształtowania właściwych postaw. Obecnie młode pokolenie nie musi udowadniać swojego patriotyzmu walcząc
z bronią w ręku. Dziś patriotyzm to nauka i zdobycie solidnego wykształcenia, stąd duży nacisk w naszej szkole kładziemy na wychowanie patriotyczne młodego człowieka. Wielką wagę przykładamy do obchodów rocznic narodowych. Nasi uczniowie z dumą prezentują szkolny sztandar podczas najważniejszych wydarzeń szkolnych.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages