Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Bliżej szkół i ich potrzeb

2013-09-13 13:14:26 (ost. akt: 2013-09-13 10:16:14)
Konferencja poświęcona nowemu modelowi wspomagania rozwoju szkół odbyła się w środę w bursie szkolnej.

Konferencja poświęcona nowemu modelowi wspomagania rozwoju szkół odbyła się w środę w bursie szkolnej.

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku rusza z nowym projektem, którego celem jest podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli. "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim" — taki tytuł nosi pilotażowe przedsięwzięcie, które realizowane będzie przez dwa lata w 54 szkołach i przedszkolach.


— Główne założenia projektu to: poprawa zdolności planowania i projektowania procesu doskonalenia nauczycieli poprzez opracowanie Powiatowego Programu Wspomagania i analizę efektów jego wdrożenia, podniesienie spójności programów doskonalenia z potrzebami 46 szkół i 8 przedszkoli poprzez wdrożenie rocznych planów wspomagania opartych na wynikach przeprowadzonej diagnozy potrzeb oraz podniesienie kompetencji nauczycieli i dyrektorów placówek poprzez organizację sieci współpracy i samokształcenia — informuje Michał Jodko, dyrektor MODN w Ełku.

Pilotażowy projekt powiatu ełckiego, którego wartość opiewa na prawie 1,5 mln zł, realizowany jest w ramach ogólnopolskiego projektu "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół", którego koordynatorem jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

— Głównym założeniem projektu, którego celem jest zmiana systemu doskonalenia nauczycieli, jest dostosowanie działań prowadzonych przez instytucje wspomagające szkoły do tego, co w szkole tak naprawdę jest potrzebne — mówi Marianna Hajdukiewicz z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. — Bardzo istotne jest to, żeby szkolenia dla nauczycieli toczyły się blisko miejsca ich pracy i żeby miały bezpośrednie przełożenie na praktykę szkolną. Do tej pory 135 powiatów otrzymało dofinansowanie z UE na realizację projektów pilotażowych. Łącznie pilotażem objętych zostanie ponad 5 tysięcy szkół i przedszkoli w całej Polsce. Powiaty, które są beneficjentami projektu, będą organizowały doskonalenie nauczycieli nie tylko dla szkół ponadgimnazjalnych, dla których są organem prowadzącym, ale też dla gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli. Przed nami duże przedsięwzięcie. Od tego pilotażu zależy, jakie zmiany zostaną wprowadzane w systemie oświaty.

Poza projektem pilotażowym MODN w Ełku rozpoczyna w tym roku realizację projektu "Innowacyjny e-Nauczyciel". Jego celem jest podniesienie kompetencji zawodowych 71 nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów wiejskich oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych z placówek i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ełckiego w zakresie stosowania innowacyjnych metod i form nauczania zwiększających efektywność procesu nauczania i uczenia się oraz w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Wartość projektu to 215tys. 152zł. 


Czar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. brak słów #1199359 | 89.228.*.* 17 wrz 2013 20:07

  O Matko Oświato, Ty tak metodycznie i drastycznie w grobie złożona.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. poprawka #1197785 | 81.190.*.* 15 wrz 2013 17:57

  ***** Darcie kasy,,,,,, itp, itd ---- kazdy robi, co chce...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sorka, ale wyjdzie szydlo z worka *** #1197784 | 81.190.*.* 15 wrz 2013 17:55

  ******* Dzrcie kasy az smrod idzie,,,,,, chociaz inni zyja w bidzie*******

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pamięć #1197743 | 89.228.*.* 15 wrz 2013 16:33

  Ale dyrektor Jodko piarzy. Już drugi raz we wrześniu, komunikuje wszem i wobec, jaki to przedsiębiorczy i użyteczny jest on i jego MODN z fachowcami doradcami. Azaliż czy nie chce zatrzeć swojego sławetnego odwołania? Chłopie ludzie i cba pamiętają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. licza sie tylko konkrety, a finansowanie jest #1197251 | 81.190.*.* 14 wrz 2013 15:21

  ***** No more bzdeten****.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages