Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Skolimowska 
już oficjalnie patronką stadionu

2013-09-25 20:30:34 (ost. akt: 2013-09-25 20:34:56)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Stadion lekkoatletyczny przy Zespole Szkół nr 1 w Ełku od środy, 25 września, nosi imię znanej sportsmenki, Kamili Skolimowskiej.

Budowa stadionu lekkoatletycznego zakończyła się jesienią 2011 roku. Prace prowadzone były dwa lata i pochłonęły 5,6mln zł. Milion udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, reszta pochodziła z budżetu powiatu ełckiego. Użytkownicy obiektu mają do dyspozycji bieżnię, boisko do piłki ręcznej 20×40 m, do siatkówki 9×18 m i do koszykówki 15×28 m oraz korty tenisowe.

- W godzinach zajęć stadion służy młodzieży naszej szkoły, udostępniany jest również uczniom innych szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat ełcki – mówi Danuta Wojtowicz, dyrektor ZS 1 w Ełku. - Popołudniami korzystają z niego mieszkańcy Ełku oraz grupy piłkarskie. Młodzież najczęściej gra w nogę, w kosza czy w piłkę ręczną na boisku wielofunkcyjnym. Również, co nas bardzo cieszy, są osoby, które interesują się tenisem. Zauważyliśmy, że odkąd mamy nowy stadion, uczniowie uaktywnili się w lekkoatletyce. Jedna z naszych uczennic zdobyła nawet brązowy medal na Mistrzostwach Polski w biegu na 60m.

Stadion lekkoatletyczny został oficjalnie otwarty w maju 2012r. W uroczystości uczestniczyła sama minister sportu Joanna Mucha. W czerwcu 2013r. radni powiatowi podjęli uchwałę w sprawie nadania nowemu obiektowi imienia Kamili Skolimowskiej.

- Mieliśmy dwóch kandydatów: Kamilę Skolimowską i Jerzego Kuleja – mówi Danuta Wojtowicz. Młodzież w większości wypowiedziała się za Kamilą. Kamila Skolimowska była młodą osobą, olimpijką, odnosząca sukcesy. Myślę, że to jest dla młodzieży postać inspirująca.

W uroczystości nadania imienia stadionowi lekkoatletycznemu uczestniczyli, oprócz uczniów, nauczycieli, władz powiatu, miasta i gminy oraz dyrektorów ełckich szkół, rodzice Kamili: Teresa i Robert Skolimowscy. Robert Skolimowski jest polskim sztangistą i medalistą mistrzostw świata.
- Każda taka chwila, która przypomina nam Kamilę i uświetnia jej osobę jest dla nas szczęśliwa – mówi Robert Skolimowski. - Uważam, że możliwość nadania obiektowi sportowemu imienia Kamili to naprawdę trafiony wybór i jestem za to niezmiernie wdzięczny pani dyrektor i władzom powiatu. Mam nadzieję, że Kamila Wam się odwdzięczy i ściągnie tutaj naprawdę dobrych sportowców, że młodzież będzie się garnęła do sportu, że usłyszymy o niejednym sportowcu z Ełku i pobliskich miejscowości, który osiąga bardzo wysokie rezultaty. Kamila jest takim dowodem tego, że można pogodzić sport, szkołę i pracę. Takie było jej motto: "Uwierz, że to co trudne, kiedyś prostsze będzie". Dziękuje wszystkim za przybycie na uroczystość.

- Mamy nowoczesny stadion, z certyfikatem Polskiego Związku Lekkoatletyki, wyposażony w sprzęt z pierwszej półki - mówi Krzysztof Piłat, starosta ełcki. - Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu ełckiego będą tutaj rozwijać swoje sportowe pasje.

Czar


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tutejszy #1205081 | 89.231.*.* 26 wrz 2013 08:14

  Pieniaczom mówimy dosć :) A mnie sport interesuje w dużym stopniu, martwią mnie jedynie osiągane wyniki - ale dzięki takim jak ta inwestycjom, sądzę, że w przyszłosci będzie lepiej. Ja nie głosowałem na na DW ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sukces Rady Powiatu i Zarządu - kadencji 2006 #1204998 | 81.190.*.* 25 wrz 2013 23:05

  Prace prowadzone były dwa lata i pochłonęły ponad 5,6mln zł. Aż milion udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, reszta pochodziła z budżetu powiatu ełckiego. Czy to sukces czy porażka !!!!!!!!!!!!. Ełk jest nielicznym miastem gdzie mamy dwa stadiony. Powiat ma poważne problemy finansowe, zadłużenie około, albo ponad 50 milionów. Ile można by było zmodernizować dróg powiatowych za tę pieniądze z funduszy unijnych. Mało mnie interesuję sport, ale jestem ciekaw ile jest sekcji lekkoatletycznych w Ełku, jakie są sukcesy. Likwiduję się szkoły, a tu proszę !!!!!!!!!!!!! Czas na wniosek radnych o odwołanie Starosty i całego zarządu, lub referendum o odwołanie Rady Powiatu. Czy Dobro Wspólne na które głosowałem, a szczególnie na Tomasza Andrukiewicza, nie widzą co się dzieje w powiecie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zon #1204996 | 89.228.*.* 25 wrz 2013 23:03

   Dzisiaj niektórzy się dowiedzieli, że ten stadion ma prawdziwe wyposażenie. Wcześniej mogli pomyśleć, ze pożyczony na otwarcie. Tymczasem to naprawdę certyfikowany obiekt dostępny dla wszystkich, nawet na codzienne bieganie dla odchudzających się.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages