Paweł Urban znów na podium!

2013-10-08 09:22:38 (ost. akt: 2013-10-10 11:45:45)
Paweł Urban (trzeci z lewej).

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Ełcki klub sportowy judo MKS "Żak" Ełk pragnie poinformować mieszkańców naszego miasta i okolic, że nasz zawodnik Paweł Urban wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski seniorów w judo w kategorii do 81 kg, które dobyły się w dniach 04 - 06. 10.2013r na hali sportowo widowiskowej AWFiS w Gdańsku.

W drodze do medalu Paweł stoczył 5 walk. W trzech pierwszych pokonał swoich rywali bez większych problemów wykonując rzut z kolan i utrzymując przeciwnika na plecach.

W następnej walce - o wejście do finału - Paweł spotkał się z zawodnikiem z Katowic Jakubem Kubieńcem Mistrzem Polski młodzieży z 2012 roku (z którym ełczanin zaliczył już jedną porażkę w finale Pucharu Poski w kwietniu tego roku). Niestety i tym razem po zaciętej i bardzo wyrównanej walce trwającej 5 minut zwycięstwo spadło na konto jego przeciwnika. Przewaga była minimalna: remis w punktach ale Paweł miał na swoim koncie upomnienie i to zadecydowało o zwycięstwie jego rywala.

Ostatnia walka to walka o brązowy medal. Rywalem ełckiego judoki był Radosław Koszczyński z AZS AWF Warszawa, srebrny medalista Mistrzostw Polski z 2012 roku, kiedy to pokonał ełczanina w półfinale. Tym razem rewanż był udany. Początek walki zdominował Koszczyński, który dynamiczną pracą uchwytem ograniczał ataki Pawła. Założeniem naszego zawodnika była walka w prawym uchwycie i atak na osoto gari w jedną a sasaje tsurikomi ashi w drugą stronę. Przez 4 minuty konsekwentnie próbował realizować swoje plany. W ostatniej minucie walki Paweł postanowił jednak zaskoczyć przeciwnika - zmienił uchwyt na lewą stronę i wykonał niską morote soinage. To w końcu poskutkowało, za akcję otrzymał wazari - 8 punktów. Pozostałą część walki zawodnicy przewalczyli w parterze, gdzie Paweł był stroną dominującą, próbował wykonać dźwignię na ramię i zmusić rywala do poddania, w czym przeszkodził mu dzwonek oznaczający koniec czasu. Walka była wygrana!

Przygotowania i udział w zawodach były dofinansowane z budżetu miasta Ełk.