Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Szukamy Sportowca Roku 2013! Zobacz listę

2013-12-13 10:10:20 (ost. akt: 2013-12-22 20:01:50)
Laureaci plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2012: Mateusz Nawrocki, Mateusz Zawadzki i Olga Wasiuk

Laureaci plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2012: Mateusz Nawrocki, Mateusz Zawadzki i Olga Wasiuk

Autor zdjęcia: Sylwia Jankowska

Jedni nie zdołali zrealizować postawionych sobie celów, drudzy cieszyli się ze wspaniałych wyników, za którymi szły sukcesy. Zbliża się koniec roku, więc ruszamy z plebiscytem na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Ełckiego 2013.

Drodzy Czytelnicy! Liczymy na Waszą pomoc. Możecie sami zgłaszać do redakcji sportowców, którzy według Was w minionym roku osiągnęli doskonałe wyniki i zasługują na miano Sportowca Roku. Istotą plebiscytu jest nagrodzenie tych, którzy ciężko pracowali na treningach, wkładali całe swoje serce w uprawianie swojej dyscypliny sportu, a wszystko po to, by osiągnąć sukces i stanąć na najwyższym stopniu podium. Wierzymy, że takich sportowców w powiecie ełckim jest wielu. Na propozycje od Was, Czytelników, czekamy do 22 grudnia (niedziela) włącznie.

Jeśli uważacie, że jest sportowiec, który powinien zostać nagrodzony za swoje sukcesy w 2013, to zgłoś go do plebiscytu "Rozmaitości Ełckich". Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko sportowca, klub, który reprezentuje, dyscyplinę, którą uprawia i jego sukcesy w 2013 roku. Możesz je wysłać pocztą elektroniczną na adres elk@gazetaolsztynska.pl, zadzwonić pod nr tel. 87 621 06 62 lub przyjść osobiście do naszej redakcji przy ul. Roosevelta 1.

OTWARTA LISTA NOMINOWANYCH SPORTOWCÓW:

1. Maciej Falaciński (MOS Ełk) — mistrz Europy 4x100m stylem dowolnym, 6. miejsce na mistrzostwach świata 4x100m stylem dowolnym oraz 6. miejsce na mistrzostwach świata 4x100m stylem zmiennym, mistrz Polski: 50m stylem grzbietowym, 100m stylem grzbietowym, 200m stylem grzbietowym; członek kadry narodowej.

2. Anna Kotowicz (MOS Ełk) — mistrzyni Polski: 200m stylem dowolnym, 400m stylem dowolnym, 800m stylem dowolnym, zwyciężczyni Pucharu Polski: 100m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym; członkini kadry narodowej.

3. Mateusz Kasztelan (MOS Ełk) — wicemistrz Polski: 400m stylem dowolnym, brązowy medalista MP na 1500m stylem dowolnym, brązowy medalista mistrzostw Polski na wodach otwartych na 5000m, trzecie miejsce w Pucharze Polski na 800m stylem dowolnym; członek kadry narodowej.

4. Marta Korzun (MOS Ełk, SMS Poznań) — Mistrzostwa Polski w Kruszwicy: złoto w 2xKJM. W kadrze Polski: Regaty Nadziei Olimpijskich "Olimpic Hopes" w Piestanach na Słowacji — brąz w 2xKJ. Mistrzostwa Słowacji — złoto w 2xKJ. Puchar Młodzieży "Coupe De La Jeunesse w Lucernie w Szwajcarii w 2xKJ — srebro i IV miejsce. Regaty Państw Nadbałtyckich "Baltic Cup" w Sankt Petersburgu w Rosji w 4xKJ — złoto na 500m, brąz na 1000m.

5. Dawid Kamiński (MOS Ełk) — wioślarz ełcki, najbardziej utytułowany w sezonie 2013. Trafił pod skrzydła AWFiS GDAŃSK. Osiągnięcia: I miejsce na młodzieżowych mistrzostwach Polski 4-M, II miejsce na młodzieżowych mistrzostwach Polski 8+M, III miejsce na młodzieżowych mistrzostwach Polski 4-ML, II miejsce na mistrzostwach Polski Seniorów w 4-ML, III miejsce na mistrzostwach Polski Seniorów w 2-ML, I miejsce na Długotystansowych Mistrzostwach Polski Seniorów w 2-M, VI miejsce na Uniwersjadzie (Kazań-Rosja) w 4-ML.

6. Krzysztof Strupiński (MOS Ełk) — mistrzostwa Polski seniorów — Kruszwica 4x ML (srebrny medal), młodzieżowe mistrzostwa Polski — Kruszwica 2x MBL (złoty medal) i MB 8+ (srebrny medal); w kadrze narodowej młodzieżowej wioślarzy.

7. Adam Jankowski (Ełcki klub Viet Vo Dao "Wzlatujący Feniks") — brązowy medal w formule full-contact seniorów do 82kg podczas III Mistrzostw Świata Vovinam Viet Vo Dao Francja 2013. Stoczył 4 walki, uległ dopiero w półfinale. Wszechstronność Adama Jankowskiego sprawia, że poza Viet Vo Dao walczy w formule MMA.

8. Rafał Zawistowski (MKS "Żak" Ełk) — zawodnik w kategorii młodzik do 55kg. Aktualnie pierwszy w rankingu Ełckiej Ligi Judo. Pierwszy na Mistrzostwach Województwa Warminsko - Mazurskiego w Ełku 2013. W kwietniu 2013 r. startował w mistrzostwach Polski, gdzie wygrał dwie walki i dwie przegrał, co dało mu 9. miejsce na 42 zawodników w jego wadze.

9. Paweł Urban (MKS "Żak"Ełk) — w 2013 roku zajął 3. i 2. miejsce w Pucharze Polski, oraz 3. miejsce na mistrzostwach Polski w kategorii do 81kg w Gdańsku. Był to 9. medal (8 brązowych i 1 srebrny) z mistrzostw Polski. W 2013 r. Pawłowi udało się pokonać przeciwnika, z którym do tej pory przegrywał.

10. Paweł Głębocki (MMA TEAM Ełk) — I miejsce na otwartych Mistrzostwach Mazur w Grapplingu Ełk, II miejsce w międzynarodowym turnieju w sambo w Białymstoku, I miejsce w Pucharze Polski MMA w Elblągu, I miejsce na Mistrzostwach Polski Centralnej w MMA Sochaczew, I miejsce na Mistrzostwach Polski Północnej MMA Olsztyn, zwycięska walka zawodowa na Mazurskiej Gali Sportów Walki w Ełku.

11. Kamil Jackiewicz (Płomień Ełk) — lider klasyfikacji strzelców III ligi, zdobył 19 goli dla EKS Płomień Ełk. Zawodnik z ekstraklasowym doświadczeniem, zdobywający bramki jak na zawołanie.

12. Łukasz Sklarzewski (Płomień Ełk) — 19-letni środkowy pomocnik klubu EKS Płomień Ełk, który jest wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie.

13. Maksym Mirva (Płomień Ełk) — grający trener EKS Płomień Ełk; swoim doświadczeniem umiejętnie kierował drużynę po odejściu Przemysława Kołłątaja.

14. Patryk Karpiński (Ełcki Klub Karate Kyokushin) — zwycięzca kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów w kat do 60kg. Najważniejsze osiągnięcie w 2013 r. to brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w kat do 60kg w Luzernie w Szwajcarii.

15. Adam Gryziukowski (Ełcki Klub Karate Kyokushin) — zwycięzca kwalifikacji do mistrzostw Europy kadetów w kat do 65kg; mistrz Polski juniorów młodszych w Sieradzu; brązowy medal Pucharu Polski juniorów młodszych w Ząbkowicach Śląskich; uczestnik mistrzostw Europy w Oradea w Rumunii w kat. kadet do 65kg.

16. Łukasz Lemieszko (Ełcki Klub Karate Kyokushin) — zwycięzca kwalifikacji do mistrzostw Europy seniorów w kat pow. 90kg; 5. miejsce na mistrzostwach Europy seniorów w kat pow. 90kg w Luzernie w Szwajcarii; 2. miejsce na Pucharze Polski w Ząbkowicach Śląskich.

17. Adam Finfando (Mazur Ełk) — obrońca-pomocnik w drużynie piłki nożnej, a ma dopiero 16 lat.

18. Krystian Leonik (Mazur Ełk) — obrońca, kapitan drużyny piłki nożnej; Adam Finfando i Krystian Leonik są filarami zespołu, wywalczyli stałe miejsce w składzie i na nich opiera się gra.

19. Łukasz Makarewicz (Makarewicz Team Fight Club) — brązowy medalista Pucharu Europy w Kick-Boxingu w wadze do 94kg (Włochy): 1. miejsce na międzynarodowym turnieju w kickboxingu "Bohemia Open" waga +85kg; 1. miejsce na międzynarodowym turnieju kickboxingu "Kosa Cup" Praga. Jest autorem kampanii "Łączy nas Sport, nie narkotyki", jest społecznikiem. Nie trzeba go przedstawiać, bo jest znany w mieście.

20. Norbert Reska (MMA TEAM Ełk) - 1. miejsce na Mistrzostwach Polski młodzieżowców-Żyrardów, 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Północnej w Olsztynie. Został wybrany Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw. 2. miejsce w Pucharze Polski w Elblągu, 1. miejsce w Mistrzostwach Ełku w graplingu.

21. Barbara Jankowska (lekkoatletyka) - wychowanka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Pojezierze Ełckie". Na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale, w styczniu 2013 roku, w biegu na 60m przez płotki zajęła 3. miejsce zdobywając tym samym brązowy medal.
kw, Czar

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. FAN #1277612 | 89.228.*.* 23 gru 2013 00:14

  Nie ma co tu szukac sprzymierzeńców faworyzowanej przez siebie dyscypliny sportu. Życie nigdy nie było i nie będzie uczciwe. Wygrywa silniejszy i bogatszy. Tylko od nas zależy jak się do tego ustosunkujemy. Wygra ten kto otrzyma największą ilośc głosów- co oczywiście nie będzie jednoznaczne ze zwycięstwem najlepszego. Każdy może byc najlepszy w swojej dyscyplinie, przy jednocześnie zróżnicowanym wkładzie w osiągnięty rezultat- jednemu starczą 4 treningi w tygodniu, drugiemu 14 treningów w tygodniu- przy czym obaj mogą byc mistrzami swoich dyscyplin. Ogólnie cały plebiscyt to dobry pomysł, który ma na celu popularyzowanie sportu- to jest jego główny cel. Dla bardziej ambitnych i takich którzy nie mają jeszcze faworytów radziłbym zapoznac się ze specyfiką każdej dyscypliny sportu. Takie ogólne wyobrażenie może miec wpływ na późniejszą ocenę. Każdy kto się znalazł w tym gronie zasługuje na docenienie. Powodzenia sportowcy. Niech każda sekunda przybliża was do upragnionego celu. Życie to walka, dzięki sportowi można tą żądze walki zrealizowac. Poznaj swoją wartośc, rzuc łańcuchy i skończ życ jak niewolnik. ........................................ ........................................ .....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. marek #1277586 | 77.252.*.* 22 gru 2013 22:47

  Ełckie piłkarstwo leży wiadomo za czyją przyczyną (są dwie osoby)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bezstronny #1277511 | 89.228.*.* 22 gru 2013 20:52

  Najlepszy wynik stricte sportowy osiągnął Maciek Falaciński, potem Anna Kotowicz (ale przed nią jeszcze czas). Ci zawodnicy uprawiają sport olimpijski, na MP rocznikowych startuje po kilkuset zawodników (wioślarze i piłkarze też, ale wioślarstwo to sport mocno niszowy - po kilku zawodników na MP w konkurencjach - a poziom nominowanych piłkarzy jaki jest, każdy widzi).

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. fanka sportu #1277363 | 81.190.*.* 22 gru 2013 17:56

  Cieszę się z nominacji wioślarzy , bo to tak ciężki sport a tak mało doceniany mimo doskonałych wyników.Wygrana im się należy. Powodzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. dap #1275919 | 77.254.*.* 20 gru 2013 14:36

  Ola za rok głosujemy na Ciebie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (21)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages