Nie ustaną w walce o złote medale

2014-08-14 10:17:12(ost. akt: 2014-08-14 10:17:21)

Autor zdjęcia: Archiwum MOS-u

Ełcka kadra wioślarzy z klubu UKS MOS Ełk w przeciągu ostatnich tygodni odniosła szereg nie lada sukcesów. Jednym z nich jest występ Patryka Przekopskiego na wielkoszlemowych Mistrzostwach Świata Juniorów, na których zajął 12. lokatę.
W dniach 19-20 lipca na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Ełczanie zdominowali zawody. Wioślarze pod wodzą trenera Sławomira Skorupy wywalczyli cztery medale. Złoty medal zdobył Patryk Przekopski w jedynce wagi ciężkiej. Kolejna impreza, XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie odbyła się w Kruszwicy w dniach 24 - 27 lipca.

UKS MOS EŁK reprezentowali: Agata Zielepucha, Olga Szczawińska, Klaudia Pankratiew, Natalia Kalinowska, Oskar Rosiński, Szymon Piekarski, Dominik Cieśluk oraz Adam Sinocha - wszyscy pod opieką trenera Sebastiana Kosiorka. Zawodnicy startowali w jedynkach, dwójkach oraz czwórce. Najbliżej medalu była czwórka podwójna w składzie Sinocha/Piekarski/Rosiński/Cieśluk, która po emocjonującym wyścigu zajęła 4. miejsce. Początek sierpnia przyniósł zawody na torze regatowym Malta. Wioślarze uczestniczyli w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodzików. Szczególnie kibicowaliśmy naszym najmłodszym wioślarzom, którzy startowali w jedynkach i dwójkach.

Najlepsze miejsce, drugie, zajął podopieczny trenera Sebastiana Kosiorka - Jakub Przekopski w jedynce chłopców.
— Za rok możemy spodziewać się takich samych albo jeszcze większych sukcesów — mówi trener Sebastian Kosiorek. — Do kadry młodzików przechodzą nasze asy z juniorów. Mamy bardzo obiecujących zawodników, między innymi Jakuba i Patryka Przekopskich czy Mateusza Nawrockiego. Chłopaki są zdeterminowani, jeżeli utrzymają swoje zaangażowanie, a wiem, że są mocno zmotywowani, to spodziewam się w następnym roku walki o wiele złotych medali.