Żacy znów na podium!

2014-10-14 11:33:15(ost. akt: 2014-10-14 11:33:49)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

ierwsze wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne mają już za sobą tenisiści stołowi. W Lidzbarku Warmińskim rywalizowali zawodnicy starszych kategorii, a w Pisanicy – najmłodsi. W obu turniejach w czołówce uplasowali się reprezentanci Żaka Pisanica i Konieczek z Ełku.
W kategorii młodzików wysoką formę z ostatnich turniejów potwierdzili Arek Kucharski (1miejsce) i Marcel Rutkowski (5 miejsce). W drodze do finału Arek stracił tylko jednego seta, pokonując koalicję zawodników z Lidzbarka, Działdowa i Ostródy. Wśród kadetów na 4 miejscu zawody zakończył Artur Markowski, a na piątym ex aequo Jakub Kurgan i Arkadiusz Kucharski. W rywalizacji juniorek tuż za podium na 4 pozycji uplasowała się Paulina Żukowska.

Najmłodsi walczyli w Pisanicy w I WTK żaków i drużynowych mistrzostwach województwa uczniowskich klubów sportowych. W turnieju indywidualnym do finału dotarł zawodnik gospodarzy Dominik Markowski, który jednak nie sprostał Igorowi Jankowskiemu z Ostródy i zajął ostatecznie 2 miejsce. W walce o 3 miejsce na podium spotkali się dwaj Malinowscy: zwyciężył Mikołaj z Ełku, który pokonał Kacpra z Pisanicy. W turnieju drużynowym w obu finałach wystąpili reprezentanci Pisanicy i Ełku. Zarówno w grupie młodszej chłopców, jak i grupie starszej lepsi okazali się gospodarze i to oni pod koniec listopada będą reprezentować Warmię i Mazury na Mistrzostwach Polski w Limanowej. Awans na I OTK żaków w Łodzi wywalczył również indywidualnie Dominik Markowski.

Wszystkich miłośników ping ponga z powiatu ełckiego trener Zbigniew Bobryk zaprasza do Pisanicy na XI już turniej o puchar wójta gminy Kalinowo, który odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 10. W sobotę rozgrywki kategorii: szkoły średnie, open i deble, a w niedzielę – żak, młodzik i gimnazjum.