Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Prezydent Ełku zabrał głos

2014-11-17 16:05:55 (ost. akt: 2014-11-17 16:26:29)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Prezydent Andrukiewicz 4 lata temu uzyskał jeden z najlepszych wyników w skali kraju (73,72 procent). W tym roku zanotował jeszcze wyższe poparcie mieszkańców miasta, głosowało na niego aż 77 procent wyborców.

— Wynik jest oszałamiający — tak skomentował wygraną Tomasz Andrukiewicz podczas konferencji w poniedziałek. — Taki wynik daje też dużo do myślenia, wiąże się dla mnie z ogromnym poczuciem odpowiedzialności za miasto. Demokracja ma to do siebie, że zwyciężają ci, którzy otrzymują najlepszy wynik, ale chcę zapewnić, że dobre elementy kampanii moich kontrkandydatów będą na pewno realizowane w naszym mieście. Będę chciał też współpracować ze wszystkimi, którzy weszli do Rady Miasta, niezależnie od tego, z jakich komitetów się dostali, bo liczy się nie to, z jakiego ugrupowania ktoś startuje, ale to, jaką ma wizję na rozwój Ełku. Myślę, że mieszkańcy miast i wsi na terenie kraju przypatrują się faktowi, że wszystkie spory polityczne przeszkadzają w pracy samorządu. Trzeba oczywiście szanować wszystkie ugrupowania polityczne, ale należy też pamiętać, że upolitycznienie samorządów nie jest dobre dla władz lokalnych.

Prezydent dodał, że celowo podczas kampanii nie odnosił się do fałszywych oskarżeń, statystyk i informacji o stanie miasta.

— Trzeba skupić się na tym, co faktycznie było, jest i, przede wszystkim, co będzie w przyszłości — mówi prezydent. — Ełczan nie traktuję jako wyborców, ale jak ludzi, z którymi mieszkam i codziennie pracuję. O mieszkańcach nie wolno myśleć dopiero pół roku czy rok przed wyborami. Ludzi trzeba szanować i umieć z nimi rozmawiać- czasem bywam porywczy, ale zawsze staram się być dostępny dla wszystkich ełczan. Myślę że uzyskałem taki wynik także dzięki ciężkiej pracy, bez niej nie da się nic osiągnąć. Jeżeli ktoś nie traktuje tej pracy jako publicznej służby, to nie zajdzie daleko.

Kandydaci do Rady Miasta startujący z ramienia KWW Dobro Wspólne również odnieśli zdecydowane zwycięstwo, bo zajęli aż 13 z 22 miejsc w Radzie.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (99) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lolek #1605061 | 89.68.*.* 11 gru 2014 20:51

  Limo, tomek

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kB #1598887 | 81.190.*.* 7 gru 2014 11:36

  A wiadomo o jakiej wartości Ełk wyemitował obligacje i jakie są terminy wykupu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nauczycielka szkoły średniej 2 #1582105 | 89.228.*.* 28 lis 2014 06:54

  Zgadzam się z moją przedmówczynią.Rozumiem, że nowa władza to nadzieja nie tylko na lepsze warunki w szkołach, ale na ogólne "uzdrowienie" szkolnictwa panadgimnazjalnego. A więc: Panie Prezydencie, przed Panem nie lada wyzwanie - ratować to, co się jeszcze ostało . Może naiwna jest ta wiara, ale dopóki ludzie pokładają w Panu nadzieję, dopóty może Pan być z siebie dumny.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. lat 53 #1573550 | 89.228.*.* 24 lis 2014 18:11

  Wszyscy narzekają na niską frekwencję. Przecież nasza młodzież jest poza Ełkiem - na studiach lub za granicą. Pozostaliśmy tylko my. A my wybraliśmy pana Andrukiewicza.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nauczycielka szkoły średniej #1573538 | 89.228.*.* 24 lis 2014 18:07

   Czy mógłby Pan przejąć pod swoją opiekę szkoły średnie ? Może wreszcie zmieniłyby się warunki socjalne w szkołach np nowe tablice, kreda, tusz do ksera i papier itp

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (99)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages