„Żak” z pucharem burmistrza Gołdapi

2014-11-24 11:18:14(ost. akt: 2014-11-24 11:18:45)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Znakomitą dyspozycję potwierdzili w minionym tygodniu tenisiści stołowi „Żaka” z Pisanicy. Zwyciężyli w kolejnym meczu ligowym oraz trzynastokrotnie stawali na podium na turniejach w Lidzbarku Warmińskim i Gołdapi.
W Lidzbarku Warmińskim rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS szkół podstawowych i gimnazjów. Zawodnicy z Pisanicy reprezentujący gminę Kalinowo zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej mistrzostw wyprzedzając takie potęgi pingpongowe Warmii i Mazur jak Lidzbark Warmiński i Działdowo. Indywidualnie tytuł mistrzowski zdobył Arkadiusz Kucharski, a brązowe medale wywalczyli Dominika Kondracka i Jakub Kurgan. Na 5. miejscu zawody ukończyła Ewelina Kondracka.
W Gołdapi odbył się natomiast otwarty turniej o puchar burmistrza. I tym razem pisaniccy tenisiści nie zawiedli zwyciężając we wszystkich kategoriach.

W minionym tygodniu rozegrano także następną kolejkę Północnej Ligi Regionalnej. Ełczanie na wyjeździe wywalczyli cenny remis 9:9 z Czarnymi Olecko i pokazali, że coraz lepiej spisują się w rozgrywkach. Punkty w meczu zdobyli: Dariusz Brylowski-3, Andrzej Osowski i Tomasz Czajkowski-po 2 oraz Filip Borsukiewicz -1. Zawodnicy Żaka natomiast gościli u siebie jednego z faworytów drużynę Spinakera Węgorzewo i nadspodziewanie łatwo odnieśli zwycięstwo 10:1. Punkty dla drużyny zdobyli: Tyberiusz Królewicz- 3, Jakub Kurgan i Bartosz Cudnowski- po 2 oraz Artur Markowski- 1. W następnej kolejce Ełk zmierzy się z Lenartami, a Pisanica z Gawlikami. Po trzech kolejkach Pisanica wspólnie z Giżyckiem zajmuje 1 miejsce, a Ełk jest na piątym miejscu. W rankingu indywidualnym 1 miejsce zajmuje Tyberiusz Królewicz (9 zwycięstw), a na bardzo wysokim 4 miejscu znajduje się lider ełczan Dariusz Brylowski (7 zwycięstw).

— Cieszymy się z wysokich miejsc naszych zawodników, a jeszcze bardziej z poziomu ich gry, dlatego najlepsi nasi zawodnicy próbują swoich sił także w starszych kategoriach wiekowych — mówi Zbigniew Bobryk, trener tenisistów. — Ligę traktujemy zaś jako poligon doświadczalny dla młodych zawodników, aby nabywali umiejętności radzenia w grze na różne style, różne okładziny, a to potem procentuje w grze z rówieśnikami.