Fruwający Kuba Stanisławajtys. Drugie zwyciestwo Nenufara Kode w III lidze 119:43

2014-11-30 22:00:34(ost. akt: 2014-11-30 22:20:35)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

W kolejnym spotkaniu u siebie nasza drużyna podejmowała SKK II Siedlce. Przeciwnicy to drużyna złożona z graczy młodych (juniorów młodszych i juniorów starszych) tworząca zaplecze pierwszoligowego SKK Siedlce.
Mimo tego nie potraktowaliśmy tego meczu ulgowo. Od samego początku gra jednak nie kleiła się. Znów błędy w obronie, wolna gra w ataku i po raz kolejny początek meczu nie mógł zostać uznany za udany. Pod koniec pierwszej kwarty nasza drużyna złapała wiatr w
żagle i poprawiła wszystkie elementy koszykarskiego rzemiosła. Po I kwarcie było 30:12

W drugiej kwarcie została zmieniona część zawodników i nasz gra nabrała tempa. Dobrze spisywał się Mateusz Myszkowski i Kamil Pawłowski. Z naszych młodych zawodników dobrze w tej części gry wypadł Jakub Stanisławayjtys. W końcówce kilka prostych błędów w obronie i tej kwarty znowu nie możemy zaliczyć do udanych. Do przerwy wynik jednak korzystny dla naszego zespołu. Prowadzimy 52:19

Trzecia kwarta to seria niecelnych rzutów i wielu błędów. W naszym składzie nastąpiło wiele zmian. Na parkiecie graliśmy więcej młodzieżą. Jaworowski, Zieliński, Twardowski radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Po 7 minutach III kwarty trener desygnował kolejną piątkę która poprawiła zbiórkę i wyprowadzenie szybkiego ataku. Dobrze grał Piot Has, Paweł Walak. III kwarta zakończona zwycięstwem 22:7.

Czwarta kwarta to gra tylko naszych juniorów. Chłopcy stanęli pressingiem w obronie, co przełożyło się na dużą liczbę strat u przeciwników. Znakomicie funkcjonował szybki atak. Chłopcy dzielili się podaniami, a piłka chodziła po przysłowiowym sznurku. Ta kwarta mogła się podobać. Nawet nasi starsi koledzy zawsze ostrożnie wypowiadający się o swoich młodszych kolegach komplementowali ich grę. Mecz nie był super widowiskiem. Widać, że nasz zespół potrzebuje chyba mocniejszych wyzwań. A gra się tak, jak przeciwnik pozwala.

Cieszy gra naszych wychowanków. Oczywiście jest jeszcze bardzo dużo do poprawy, ale widać też, że niektórzy gracze zmienili już trochę styl gry. Najważniejsze, że zdobywają doświadczenie, które w tym sporcie jest bezcenne.(R.K.) Mimo to trener ma zamiar podkręcić treningowe zajęcia (E.T.).

20 grudnia mecz z Żubrami na naszym parkiecie.
8 NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 6 0 6 6 274 603

LEGENDA: M - liczba meczów; W - wygrane, P - przegrane, pkt - "duże" punkty, pkt+ - kosze rzucone, pkt- - kosze stracone.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: