W III lidze Nenufar Kode wygrywa na wyjeździe

2014-12-09 14:41:03(ost. akt: 2014-12-09 14:45:23)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

W sobotę nasza drużyna grała mecz na wyjeździe. Przeciwnikiem była drużyna z Wołomina która plasowała się o jedno oczko wyżej w tabeli, zajmując tuż przed spotkaniem 5 pozycję.
Na początku graliśmy punkt za punkt by po kilku składnych akcjach odskoczyć na bezpieczną różnicę punktową. Dobrze w tym fragmencie pokazał się Has i Gąsiorek. Po pierwszej kwarcie prowadzimy 18:11.

Drugiej kwarty nie zaczynamy dobrze, tracimy po prostych błędach 3 kosze z rzędu. Po chwili trener prosi o czas i rotuje w składzie. Gra zazębia się i po chwili odrabiamy straty. Przeciwnicy również zmieniają swoją grę, ustawiając obronę strefową. Nasza drużyna, przygotowana na taką ewentualność, gra dobrym ustawieniem, ale bardzo nieskutecznie. Mimo tego trafiamy kilka trójek. Do przerwy jest 36:28 dla Nenufara.

W trzeciej kwarcie przeciwnicy wracają do obrony każdy swego. My natomiast uruchamiamy szybki atak, co przekłada się na wiele łatwych punktów. Bardzo dobry mecz gra Paweł Walak, który wreszcie gra zespołowo w ataku i poprawnie w obronie. Poprawiamy również obronę zespołową, Pawłowski i Gąsiorek kierują ją bardzo dobrze i po trzeciej kwarcie prowadzimy 62:45.

Czwarta kwarta to kontynuacja dobrej gry w obronie. Brakowało w niej jednak po raz kolejny skuteczności. Dużo było pozycji do rzutów, ale piłka nie wpadała. W tej części grała nasza młodzież, która nękała przeciwników swoją obroną na całym boisku, pozwalając w tej kwarcie przeciwnikom zdobyć jedynie 7 punktów.

Podsumowując mecz można powiedzieć, że poprawiliśmy grę zespołową naszej drużyny, ale wciąż mamy problemy z obroną indywidualną. W tym meczu brakowało też skuteczności, która wynika z braku możliwości dodatkowych treningów. Na chwilę obecną trenujemy tylko 2 razy w tygodniu a na tym poziomie jest to niedopuszczalne. Cieszy gra kilku młodych chłopaków, którzy wciąż czynią postępy. Za tydzień znowu gramy na wyjeździe z faworytem naszej grupy, drużyną Hutnika BMA Warszawa.