Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Tydzień wolontariatu w SP5

2014-12-11 11:23:57 (ost. akt: 2014-12-11 11:26:38)

Autor zdjęcia: Maria Chaberek

W Szkole Podstawowej nr 5 w dniach od 1 do 5 grudnia już po raz szósty obchodzono Tydzień Wolontariatu, którego celem było rozwijanie postawy życzliwości, zaangażowania, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych oraz promocja wolontariatu w szkole.

Dzięki wsparciu Parafialnego Koła Caritas z Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku i życzliwości prezesa Koła, Grażyny Pieczyńskiej oraz księży Salezjanów w ramach Tygodnia Wolontariatu, w szkole przeprowadzono akcję pod hasłem: „Jabłka zjadamy, o zdrowie dbamy, polskich sadowników wspieramy”.

Dziewczęta ze SKC od wtorku do piątku na przerwach rozdzieliły 600 kg smacznych jabłek, które dzieci, młodzież i dorośli ze smakiem spożywali. Zwiększona konsumpcja jabłek to pomoc ich producentom, a przede wszystkim źródło witaminy C i wzmocnienie odporności organizmu.

Dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia. Tydzień Wolontariatu obfitował w różnorodne działania wspierające, zwłaszcza osób w potrzebie np. serdeczny uśmiech, rozmowa, podzielenie się kanapką, pomoc w nauce, wspólne odrabianie lekcji itp.

Działalność Szkolnego Koła Caritas w placówce stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, wspiera ciekawe inicjatywy młodzieży, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, umożliwia pomoc szkolnym rówieśnikom w trudnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że dzięki prowadzonym tego typu działaniom coraz większa grupa młodych ludzi zostanie zachęcona i przygotowana do podejmowania w dorosłym życiu różnego rodzaju bezinteresownych inicjatyw na rzecz drugiego człowieka.

Maria Chaberek, Barbara KurzynaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mch

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages