Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Ile będą zarabiali wójtowie, a ile radni?

2014-12-22 13:51:05 (ost. akt: 2014-12-22 14:11:26)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Wraz z nastaniem nowej kadencji we wszystkim gminach powiatu ełckiego podjęte zostały uchwały w sprawie wynagrodzenia wójtów oraz wysokości diet radnych. I tak, najwyższą pensję będzie pobierał wójt gminy Kalinowo - Andrzej Bezdziecki, najmniejszą wójt ze Starych Juch - Ewa Jurkowska-Kawałko. Największe diety uchwalili radni w gminie Ełk, najmniejsze w gminie Stare Juchy i Kalinowo.

Decyzja o wynagrodzeniu wójta gminy Ełk zapadła podczas obrad, które miały miejsce w miejscowości Barany 16 grudnia. Zgłoszone w tym temacie zostały dwa wnioski. Radny Mirosław Radywoniuk zaproponował obniżenie pensji z kwoty 11 800zł do 10 580zł (brutto), czyli o 11proc. Zmniejszeniu miałoby ulec głównie wynagrodzenie zasadnicze i dodatek specjalny. Po Radywoniuku głos zabrał radny Kazimierz Bratek, który zaproponował 20 proc. obniżkę pensji wójta.

Radni ostatecznie przegłosowali propozycję Radywoniuka, ustalając wysokość wynagrodzenia nowego wójta na poziomie 10 580zł. Nowy wójt będzie więc zarabiał 1220 zł mniej, niż jego poprzednik.

Kwestia wysokości diet radnych gminy Ełk poruszona została na sesji piątkowej (19 grudnia). Propozycja Mirosława Świderskiego w kwestii diet wyglądała z tak: 1250zł - przewodniczący Rady Gminy Ełk, 900zł - wiceprzewodniczący Rady Gminy Ełk oraz przewodniczący komisji, 850-zł - pozostali radni.

Ostatecznie po przegłosowaniu trzech różnych propozycji, radni większością głosów przyjęli stawki zaproponowane przez Świderskiego.

Jak będą wyglądać zarobki radnych i wójtów pozostałych gmin? Czytaj w jutrzejszych "Rozmaitościach Ełckich"!

Agnieszka Czarnecka

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. UN #1615749 | 37.209.*.* 22 gru 2014 14:03

    Kazimierz blysnales w cywilu,pozdrawiam Tadeusz H.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages