III Liga Nenufar Kode zdeklasował drużynę z Siedlec

2015-01-27 08:04:22(ost. akt: 2015-01-27 08:15:18)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

Nenufar kontynuuje sukcesy w kolejnych meczach. Podopieczni trenera Koniecko zwyciężyli miażdżącym wynikiem 110:42 z drużyną z Siedlec.
W sobotę Nenufar grał wyjazdowy mecz z ostatnią w tabeli drużyną z Siedlec.

-Takie mecze gra się zwykle bardzo trudno, głownie z uwagi na zajmowaną pozycję w tabeli naszych przeciwników. Nasz zespół jednak nie zamierzał ich lekceważyć i od samego początku spotkania uzyskał przewagę 9:2 - mówi trener Koniecko.

"Turbinki" miały przewagę w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, spisując się dobrze w ataku oraz na bronionej desce. W tej kwarcie cel był jeden - odciąć od gry rozgrywającego drużyny Siedlec, który w pierwszym meczu rzucił Nenufarowi 14 pkt. Do zadania wyznaczony został tzw. "Plaster" w osobie M. Łowczyka. Maciek, grający bardzo dobrze jeden na jednego na jednego, spisał się doskonale, pozwalając na zdobycie przeciwnikowi zaledwie 2 pkt. w całym meczu. Po pierwszej kwarcie było 24:12. Wynik był zadowalający, choć trener miał zastrzeżenia do dokładności i celności wykonywanych podań. Po pierwszej kwarcie było 24:12.

Druga kwarta to popis koszykarzy z Ełku - składne akcje, szybkie kontry i dobra obrona pozwoliły uzyskać 37pkt. przy zaledwie 11pkt. drużyny przeciwnej. Na boisku pokazało się dużo młodzieży wspieranej przez K. Pawlowskiego i P.Hasa. Wreszcie dobrze rozdzielał piłki M.Mocarski i S.Hartung. Przeciwnicy w tej części meczu rzadko dochodzili do klarownych sytuacji rzutowych. Po pierwszej połowie ełccy koszykarze prowadzili 61:23.

W trzeciej kwarcie nastąpiły duże zmiany w skłsdzie, który także zdeklasował przeciwników, rzucając 23 punkty przy stracie jedynie 9.

- Popełniliśmy kilka błędów w obronie i byłem zmuszony poprosić o czas. Dobrze grał A. Gąsiorek i P. Walak. którzy do wspólnego koszyka dorzucili kilka ważnych punktów. Mecz wydawał się być już przesądzony, ale my nie straciliśmy animuszu i wygraliśmy tę kwartę zdecydowanie - relacjonuje trener.

Czwarta kwarta to powrót do dobrej i skutecznej gry w ataku i obronie. Szybki atak funkcjonował doskonale, a Nenufar pokazał, że w końcówkach zawsze wrzuca drugi bieg. Zawodnicy kryli agresywnie, podawali szybko i celnie. Akcje zazębiały się tworząc obraz dobrego, solidnego meczu ełczan. Spotkanie zakończyło się miażdżącym wynikiem 102:42.

- Cieszy postawa wszystkich naszych zawodników i chyba nikt nie przypuszczał, że w tak wymagającej lidze i tak trudnej grupie nasza drużyna dążyć będzie do bilansu 50 na 50 (7 zwycięstw i 7 porażek). By tak się stało, w niedzielę 1 lutego nasza drużyna musi zwyciężyć u siebie drużynę z Wołomina - opowiada trener Koniecko.

Punkty: Walak 23, Gąsiorek 18, Stanisławajtys 14, Pawłowski 12, Łowczyk 9, Has 8, Zieliński9, Hartung 7, Romatowski 6, Mocarski 4

Źródło: Artykuł internauty