III Liga 7 zwycięstwo Nenufara Kode

2015-02-23 12:38:25(ost. akt: 2015-02-23 12:38:09)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

Nenufar Kode na pierwszym miejscu w grupie !
Siódme zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze Nenufara, pokonując na wyjeździe drużynę Nadarzyna 94:79. (w więcej)

Choć końcowy wynik jest korzystny , to początek meczu był bardzo nerwowy. Nasza drużyna przystąpiła do pojedynku bardzo zmotywowana. Pierwsze akcje były szybkie i ale niestety nieskuteczne, brakowało świeżości, widać było trudy podróży. Zupełnie nie funkcjonowała nasza obrona i w połowie kwarty przegrywaliśmy 8:3. Trener zmuszony był wziąć czas. Ale przeciwnicy w tej części gry byli bardzo skuteczni ,trafiając rzut za rzutem. Ale i nam zaczęło dopisywać szczęście.
Świetnie na tablicach grali Gąsiorek i Pawłowski ,którzy zbierali bardzo dużo piłek szczególnie w ataku. Cztery trojki w końcówce pierwszej kwarty spowodowały, że nieznacznie przegrywamy pierwszą kwartę 24:20.

Drugą zaczęliśmy równie skutecznie, jak ją skończyliśmy. Powoli uruchomiliśmy szybki atak, a duża rotacja w składzie pozwoliła na zmianę stylu gry naszego zespołu. Skutecznie grał każdy nowo wprowadzony zawodnik. Mimo to przeciwnicy grali skutecznie, trafiając trzy trójki w tej kwarcie. Choć po pierwszej połowie wynik był korzystny dla nas 48:42, trener zalecił zmianę założeń taktycznych.

W trzeciej kwarcie nasza drużyna przystąpiła z większym zaangażowaniem do zadań obronnych, ale uciekła nam gdzieś skuteczność i nie trafiliśmy kilku prostych rzutów. W tej części wynik trzymali Myszkowski, Has, Gąsiorek. Prowadziliśmy po trzeciej kwarcie 70:55

Czwarta kwarta to popis strzelecki naszych chłopaków, za trzy rzucili Walak, Zieliński i Gąsiorek. Na boisku pojawiło się jeszcze więcej naszych młodych graczy, którzy trzymali bezpieczny wynik. Graliśmy punkt za punkt, a trener motywował młodych chłopców. Rotował dalej składem, ale błędów było sporo. Skutecznie w ataku grali Pawłowski, Stanisławajtys, Mocarski. Zakończyliśmy mecz cennym zwycięstwem 94:79.

Z kompletem trzech zwycięstw w grupie zajmujemy obecnie pierwsze miejsce. Za tydzień w niedzielę (01.03) podejmujemy drużynę z Grójca. Start 12:00

Kwarty: I- 20:24, II- 28:18, III- 19:13, IV-27:24
Punkty: Gąsiorek 29, Pawłowski 14, Has 10, Stanisławajtys 10, Myszkowski 9, Walak 8, Mocarski 5, Łowczyk 4, Zieliński 3, Kartaszow 2

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: nenufar