Wygrany dreszczowiec z Pruszkowem

2015-03-12 10:39:13(ost. akt: 2015-03-12 10:42:36)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Dziewiąta wygrana Nenufara Kode. W ostatni weekend drużyna Nenufara pokonała MKS Pruszków 89:83.
Mecz rewanżowy z zespołem Pruszkowa nie układał się od samego początku po naszej myśli. Przeciwnicy szybko objęli wysokie prowadzenie 13:4. Nasza drużyna była w tym okresie bardzo nieporadna. Brak Hasa i Mocarskiego (kontuzja) dawały się nam mocno we znaki.
Akcje w ataku były wolne, a obrona dziurawa, wskutek czego trener zmuszony był wziąć czas i dokonać zmian w składzie. Wprowadzony do gry został Arek Gąsiorek i nasza drużyna złapała wiatr w żagle. Choć w naszym zespole na parkiecie było pięciu zawodników, to grę w ataku prowadziło tylko dwóch z nich. Arek i Kamil grali koncertowo, rzucając w sumie 15pkt. Mimo to pierwsą kwartę przegrywamy 17:22.
W drugiej kwarcie nasza drużyna kontynuowała dobrą grę wyprowadzając kilka szybkich kontr, które dobrze kończył Mateusz Myszkowski. Poprawiliśmy też obronę zespołową i naszym rywalom udało się zdobyć w tej kwarcie zaledwie 7 pkt. Prowadziliśmy po pierwszej połowie 40:29.
W trzeciej kwarcie graliśmy jeszcze lepiej w ataku. Nie do zatrzymania pod koszem był Arek Gąsiorek, który w sumie w całym meczu zdobył 24 pkt. Dobrze wspierani przez Myszkowskiego i Zielińskiego trzymali bezpieczny wynik. Trzecią kwartę wygraliśmy 29:16.
W czwartej kwarcie na boisko nie wyszedł Gąsiorek ( ból pleców). Trener zdecydował się wprowadzić większą liczbę młodych graczy, co mogło okazać się niekorzystne, bo nasi juniorzy zagrali bardzo nieporadnie w ataku i jeszcze gorzej w obronie, tracąc w trzy minuty 15 pkt z rzędu. Choć było nerwowo w końcówce, nasz zespół utrzymał prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania, pokonując MKS Pruszków 89:83. Wygraliśmy dziewiąte spotkanie z rzędu i pierwsze miejsce w grupie walczącej o
miejsca 7-12 coraz bardziej wydaje się być realne. Nie będzie to oczywiście takie proste, ponieważ nasza drużyna ma przed sobą jeszcze trzy bardzo trudne spotkania, które musi wygrać,by spokojnie myśleć o pierwszym miejscu w tabeli.
Kwarty: I 17:22, II- 23:7, III- 29:16, IV- 20:39
Punkty: Gąsiorek 24, Walak 16, Pawłowski 15, Myszkowski 10, Zieliński 10, Stanislawajtys 6, Kartaszow 6, Łowczyk 2
6 MKS Pruszków 6 0 6 6 415 454

LEGENDA: M - liczba meczów; W - wygrane, P - przegrane, pkt - "duże" punkty, pkt+ - kosze rzucone

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: nenufar