Nenufar mistrzem w swojej grupie

2015-03-27 11:24:22(ost. akt: 2015-03-27 11:34:17)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

Koszykarzom trzecioligowego Nenufara Kode udało się zapewnić sobie tytuł mistrza grupy II na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu. Ełczanie zabezpieczyli miejsce po wygranej z drużyną GKLS Nadarzyn.
- Mecz nie był może widowiskiem najwyższej klasy, jednak z obu stron toczyła się bardzo zażarta walka - relacjonuje trener Edward Traskowski. - Od początku zawodnicy Nenufara grali bardzo skutecznie w ataku. Paweł Walak i Kamil Pawłowski prowadzili skuteczna kanonadę rzutów za trzy punkty, trafiając 4 trójki w pierwszej kwarcie. Dobrze wspierani przez Arkadiusza Gąsiorka wyprowadzili Turbinki na prowadzenie 24:18.

Druga kwarta to typowa gra "punkt za punkt". Skuteczną grę w ataku kontynuował Walak, dorzucając kolejne dwie "trojki". W tej kwarcie koszykarze z Ełku popełnili jednak sporo prostych błędów, głównie w ataku i obronie. Mimo wszystko wygrali drugą część spotkania jednym punktem.

Poczatek trzeciej kwarty nie należał do udanych. Jednak później ciężar gry wziął na siebie Arek Gąsiorek, który pod tablicami nie miał sobie równych. Dobrze swoje minuty wykorzystał też Krystian Kartaszow, zdobywając 9 pkt. w trzeciej kwarcie. Końcówka kwarty to problemy Pawła Walaka w obronie , który nie potrafił powstrzymać rozgrywającego rywali Kiełka Łukasza (21pkt). Ełczanom udało się jednak wygrać także tę kwartę, tym razem sześcioma punktami. Czwarta kwarta wyglądała podobnie jak druga. "Turbinki" zmobilizowane przez trenera Koniecko, w końcówce kwarty wykonały mały zryw, trafiając kolejne "trójki", co pozwoliło zachować bezpieczną przewagę do końca spotkania.

Kolejne zwycięstwo Nenufara nie tylko wzmocniło pozycję lidera w grupie drugiej, ale też pozwoliło na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zająć 7 miejsce w lidze. Do ligi przystąpiły 23 zespoły, które rywalizowały w trzech grupach. Jak na tak małe doświadczenie młodych graczy Nenufara, można uznać, że plan na sezon został wykonany w stu procentach.

- Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zagramy lepiej, bogatsi o zdobyte doświadczenie. Liga będzie nasza - przekonuje trener Koniecko.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.