Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Uczniowie ZDZ w Warszawie

2015-04-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-15 15:08:18)

Autor zdjęcia: Archiwum ZDZ

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego ZDZ w Białymstoku z siedzibą w Ełku w dniach 10-11 kwietnia, na zaproszenie Akademii Obrony Narodowej, odbyli wycieczkę do Warszawy.

Głównym celem wyjazdu była III Ogólnopolska Konferencja „Klasy mundurowe – od teorii do dobrych praktyk” oraz dni otwarte naszego patrona.
Konferencja miała na celu przedstawienie wizerunku klas mundurowych w systemie bezpieczeństwa państwa. Kierownik Zakładu Edukacji dla bezpieczeństwa WBN omówił projekt koncepcji programowo-organizacyjnej włączenia klas wojskowych do procesu szkolenia rezerw Sił Zbrojnych RP.

Dyrektorzy szkół podczas konferencji wymienili się również doświadczeniami dotyczącymi tworzenia i realizacji programów klas mundurowych. Rektor – komendant AON płk prof. dr hab. Dariusz Kozerawski przedstawił też nowe propozycje współpracy ze szkołami oraz inicjatywy edukacyjne AON i nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu.

Główny cel wyprawy do Warszawy, czyli dzień otwarty w Akademii, jak co roku połączony był z piknikiem w Parku Militarnym Rembertów. Uczniowie zwiedzali kampus uczelni, mieli okazję porozmawiać ze studentami oraz poczuć namiastkę wyjątkowej atmosfery, jaka panuje w Akademii.

Następnie, już według zainteresowań konkretnymi kierunkami, młodzież podzielona na grupy udała się na wydziały, aby u pracowników, wykładowców i studentów AON uzyskać potrzebne informacje na temat studiowania i rekrutacji. Kandydatom pokazano też bibliotekę, Akademicki Ośrodek Sportu, domy studenckie i salę tradycji.

Przy okazji wyjazdu uczniowie mieli też okazję zwiedzić m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm i Senat.
Natalia Narel

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages