UKS Czwórka Ełk zagra w finale

2015-04-17 09:14:04(ost. akt: 2015-04-17 09:14:11)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W Węgorzewie, w dniach 11-12 kwietnia odbył się drugi turniej eliminacyjny rozgrywek dziecięcych w siatkówce Kinder+Sport. Rywalizacja, tradycyjnie, przebiegała w trzech kategoriach: dwójek, trójek i czwórek.
Startowało sporo drużyn, więcej dziewcząt i chłopców, i ta tendencja utrzymuje się. Zwycięstwa przypadły zespołom z sześciu różnych sekcji.

W rywalizacji dziewcząt wygrały: Kurian Volley Olsztyn (dwójki), MOSiR Giżycko (trójki) i Omega Mrągowo (czwórki), a wśród chłopców: IKS Atak Elbląg (dwójki), Zwierzewo (trójki) i PKS Gwardia Szczytno (czwórki). Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Czwórka Ełk. W kategorii „2” dziewcząt 2 miejsce zajął zespół UKS Czwórka Ełk I i 4 miejsce UKS Czwórka Ełk III (na 49 zespołów). W kategorii „2” chłopców 2 miejsce zajął zespół UKS Czwórka Ełk (na 8 zespołów).

Zgodnie z regulaminem rozgrywek mini siatkówki Kinder+Sport 2015, wojewódzkie eliminacje składają się z trzech turniejów. Każdy zespół może wziąć udział w nie więcej niż 2 turniejach eliminacyjnych, natomiast awans do turnieju finałowego uzyska 8 najlepszych zespołów z każdej kategorii. Za nami turnieje w Kętrzynie i Węgorzewie, przed nami eliminacja w Lidzbarku Welskim.Bez względu na wyniki trzeciego turnieju zawodnicy UKS Czwórka Ełk wywalczyli awans do turnieju finałowego dla czterech zespołów.