„Liczby rządzą światem” w Gimnazjum nr 4

2015-05-27 18:31:20(ost. akt: 2015-05-27 18:38:01)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 4 w Ełku

Już od kilku lat uczniowie Gimnazjum nr 4 w Ełku osiągają świetne wyniki w konkursach matematycznych. Corocznie mamy laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Nasi gimnazjaliści osiągają bardzo dobre wyniki i wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR.
Od kilku lat jesteśmy niepokonani w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym GIMMAT. Mamy sukcesy w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich: w 2013r. nasze gimnazjalistki zakwalifikowały się do zawodów II stopnia Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, w 2014 r. nasi uczniowie znaleźli się w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego PANGEA oraz zdobyli 2 wyróżnienia w Warmińsko – Mazurskich Zawodach Matematycznych w Olsztynie.

W 2015 r. uczennice naszego gimnazjum zostały laureatkami Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych - zajęły II i III miejsce. Mając na uwadze osiągnięcia i talenty naszych uczniów, warto byłoby utworzyć w roku szkolnym 2015/2016 w klasach pierwszych innowację matematyczno – informatyczną dla uczniów, którzy chcieliby rozwijać swoje talenty matematyczne i informatyczne, a pozyskaną wiedzę weryfikować w konkursach na szczeblu szkolnym, między gimnazjalnym, wojewódzkim i krajowym.

W celu rozwijania zainteresowań uczniów szkoła mogłaby zaoferować zwiększenie wymiaru godzin matematyki i informatyki. Warunkiem przyjęcia do takiej grupy jest deklaracja ucznia i rodzica złożona razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniem OKE oraz ocena celująca lub bardzo dobra z matematyki.

Na lekcjach matematyki podstawa programowa byłaby wzbogacona o wybrane przez nauczyciela zagadnienia, zgodnie z tempem rozwoju uczniów. Program nauczania zostałby poszerzony o zadania nietypowe, problemowe, zawierające wiedzę zintegrowaną. Na lekcjach gimnazjaliści nauczyliby się algorytmicznego myślenia, analizy, wyciągania wniosków i samodzielnego rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera.

Pragniemy, aby kolejne roczniki realizowały pasje matematyczne i informatyczne właśnie w naszej placówce, przy dobrym zapleczu multimedialnym, dającym szansę na realizację marzeń i planów.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AG

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Darius Fenci #1950448 10 mar 2016 17:13

    To jest akurat prawda, w końcu praktycznie na każdym kroku mamy styczność z liczbami, zawsze można skorzystać z lekcje z matematyki przez skype portal Preply http://wortale.net/wiedza,ac151/zarzadza nie-wiedza,ac198/przelom-w-korepetycjach -nauka-matematyki-przez-skype,2188

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5