Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

"Pszczółki" z MP "Bajka" na "Pszczelim Festynie" w CEE

2015-06-18 10:00:00 (ost. akt: 2015-06-19 10:25:40)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

W piątek (12 czerwca) dzieci z grupy ,,Pszczółki” wraz z wychowawczynią-panią Karoliną Matras wybrały się do Centrum Edukacji Ekologicznej na Festyn pt. "Wielki Dzień Małej Pszczoły".

Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pszczelarzem - panem Romanem Wyrwasem, który opowiedział o życiu pszczół oraz ich roli w środowisku i życiu człowieka. Pszczelarz pokazał pszczoły, które właśnie zadomawiały się w nowym ulu, zaprezentował także wszystkie przyrządy potrzebne do opieki nad pszczołami - odkurzacz do odymiania pszczół, grzebień do wosku i miotełkę do omiatania pszczół, a także strój ochronny. Dzieci oglądały również film pt. "Jak powstaje miód" po którym otrzymały w prezencie książeczki opowiadające o życiu pszczół.

Po zajęciach dzieci skorzystały również z takich atrakcji jak: zabawy na dmuchanych zamkach i malowanie twarzy. Z kącika plastycznego otrzymały natomiast balonowe zwierzątka. Dzieciom festyn bardzo się podobał i wyniosły z niego wiele cennych informacji. Dziękujemy za zaproszenie :)MP ,,Bajka”
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages