Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

MP ,,Bajka” wzięło udział w programie antynikotynowym

2015-06-21 23:22:51 (ost. akt: 2015-06-21 23:23:43)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

Miejskie Przedszkole ,,Bajka” po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskim programie antynikotynowym ,,Czyste powietrze wokół nas”.

Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Program był adresowany do dzieci 5 i 6 letnich, dlatego też uczestniczyły w nim trzy najstarsze grupy: ,,Pszczółki”, ,,Misie” i ,,Krasnoludki” pod kierunkiem wychowawczyń. Zajęciom towarzyszyła maskotka dinozaura „Dinusia”, który pomagał dzieciom w rozwiązywaniu stawianych zadań problemowych, uczył współdziałania w zespole i odpowiedzialności za efekt końcowy. Przedszkolaki na spacerze poszukiwały źródła dymu, określały, jak wygląda, a następnie rysowały dymy zaobserwowane na wycieczce.

Dzieci poszerzyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu papierosowego poprzez zabawę „Kwiatki” do muzyki relaksacyjnej. Przedszkolaki odpowiadały na pytania: które zapachy były miłe, a które nieprzyjemne, jak zachowywały się kwiaty na łące, gdy ktoś palił papierosy. Przedszkolaki wysłuchały piosenki o Dinku, poznały historyjkę o podróży Dinusia pociągiem, bawiły się przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”, wcielając się w rolę maszynisty i podróżnych i naśladując zachowania ludzi w wagonie, gdzie nikt nie palił oraz w wagonie dla osób palących. Następnie uczyły się piosenki o Dinusiu i wykonały pracę plastyczną przedstawiającą dinozaura.

Dzieci odszukiwały w sali znaczki z zakazem palenia i rozmawiały na temat gdzie można takie znaczki jeszcze spotkać. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zapałem uczestniczyły w zajęciach. Bardzo spodobała się im maskotka programu - zielony Dinek oraz piosenka o nim. Dzięki temu programowi dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, dowiedziały się jak dbać o zdrowie swoje i innych, co to jest czynne i bierne palenie oraz gdzie są najbardziej narażone na dym tytoniowy.

MP ,,Bajka”

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Weronika Kowalewska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: MPBAJKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages