To był wyczerpujący weekend dla kolarzy MTB Ełk Prostki

2015-07-07 23:21:56(ost. akt: 2015-07-07 23:36:02)
Zawodnicy wzięli udział w wyścigach w Gołdapi, Biskupcu i Sejnach. Na podium stanęli m.in. Wiesław Grela, Jan Brochacki i Kazimierz Gabrylewicz.
Miniony weekend dla kolarzy MTB Ełk Prostki był wyjątkowo napięty.
— Zaczęliśmy już od piątku u Cezarego Zamany na Gwieździe Północy w Gołdapi — relacjonuje Dariusz Gajdziński.

Zawodnicy mogli stratować w nim na trzech dystansach — hobby o długości 6,5 kilometra, Fit o długości 26 km i 55-kilometrowym dystansie Mega. Po pierwszym dniu zawodów na dystansie hobby liderami w swoich grupach byli Patrycja Laszczkowska i Krzysztof Laszczkowski. Na 26-kilometrowej rasie dobrze poradzili sobie m.in. Szymon Gryn, Dariusz Gajdziński, Wiesław Grela czy Leszek Brochacki. Z kolei na dystansie Mega w ścisłej czołówce znaleźli się Tomasz Kuczyński i Kazimierz Gabrylewicz.

Drugiego dnia wyścigu, w sobotę, nasz kolarski team był podzielony na trzy grupy. Jedna część drużyny wzięła udział w Kryterium ulicznym w Biskupcu. Wystartowali tam Szymon Gryn, Patrycja Laszczkowska, Magda Bałdyga i Tomasz Kuczyński. Miejsce na podium w swojej kategorii wywalczył Szymon Gryn.
Druga część drużyny była na Maratonie Kresowym w Sejnach. Tam na dystansie 40 kilometrów wystartowali Mariusz Fitas i Janusz Supiński. Pierwszy z nich zajął 9. miejski, z kolei Janusz Supiński doznał kontuzji.

Trzecia część drużyny wzięła udział w drugim etapie Gwiazdy Północy. Na dystansie Fit 1. miejsce w swojej kategorii zajął Wiesław Grela, na najniższych stopniach podium znaleźli się Lech Brochacki i Lech Rymszo. Z kolei Radosław Guzewicz zajął 5. miejsce. Na dystansie Mega startował jeden reprezentant MTB Ełk Prostki. Kazimierz Gabrylewicz zajął 2. miejsce.

W niedzielę, podczas trzeciego dnia imprezy wszyscy mięli wystartować w Gołdapi. jednak etap ten został odwołany.