Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Osiedle Konieczki w Ełku czeka nowe życie. Na mieszkańców otworzy się nowa przestrzeń z poszerzoną ul. Bora-Komorowskiego i niewielkim pawilonem handlowo-usługowym.

2015-07-16 15:14:39 (ost. akt: 2015-07-22 09:33:11) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prywatne

Przez lata u zbiegu ul. Bora-Komorowskiego i Gen. Okulickiego w Ełku nic się nie działo. Jednak ma się to zmienić, gdyż przewidywane jest zmienienie terenów leżących dotychczas odłogiem w plac budowy.

Od wielu lat pobliscy mieszkańcy czekają na zmiany w tej części Ełku, szczególnie na zagospodarowanie terenów po nieczynnym zakładzie dawnego Przedsiębiorstwa Chłodniczego. Czekają również na przystosowanie ulicy Bora-Komorowskiego i Gen. Okulickiego do zwiększonego natężenia ruchu jaki ta ulica zaczęła generować.

Obecny właściciel przewiduje, iż w sąsiedztwie osiedla „Konieczki” postanie niewielki pawilon handlowo-usługowy. Obiekt powstanie tuż obok nowoczesnego niewielkiego osiedla mieszkaniowego, którego budowa jest również przewidziana przy ul. Bora Komorowskiego, na terenach po nieczynnym zakładzie Przedsiębiorstwa Chłodniczego w Ełku.

Do sprzedaży pod budowę obiektu handlowo-usługowego wystawiono kompleks działek o pow. ok. 7,5 tys m2. Ofertą interesują się deweloperzy mający doświadczenie w budowie niewielkich obiektów handlowo-usługowych oraz sieci niewielkich obiektów handlowych. Ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszczają na obszarze oznaczonym symbolem 72MW3 budowę obiektu wolnostojącego o maksymalnej powierzchni rzutu do 2000m2, maksymalnie 2 kondygnacji naziemnych oraz do 8m wysokości. O tym, ile i jakie sklepy lub lokale usługowe będą się w nim mieścić zadecydują inwestorzy. Z pewnością profil inwestycji będzie dopasowany do oczekiwań mieszkańców tej części Ełku.

Czytaj więcej na:
https://www.facebook.com/reals.elk.nowajakosc


http://m.wm.pl/2015/07/orig/elk1-257212.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages