Srebo Nenufara w gorącej Italii

2015-07-27 09:01:03(ost. akt: 2015-07-27 09:02:38)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

Brajan Mroczkowski MVP zawodów.
To już IX edycja Międzynarodowego Turnieju Mini Koszykówki Citta di Fermo. Startujemy w tej imprezie od poczatku. Na pierwszym turnieju był Marcin Mocarski i Maciek Łowczyk. Kilka razy mieliśmy dobre zespoły, ale żaden nie zdobył medalu. Rocznik 2005 wg. opinii trenera (et) miał szandse na medal i po dramatycznych meczach ten cel osiągnął. Po raz pierwszy chłopcy grali nowym systemem. Drużyna grała 6 kwart po 4 zawodników w kwarcie. Punkty liczono następująco: za zwycięstwo 3, remis 2 i przegrana 1 pkt. W naszym roczniku wystartowało 8 zespołów w II grupach. Nasza grupa okazała się najsilniejsza.

Pierwszy mecz nasi chłopcy zagrali z Basket Fermo. Z gospodarzami po ciężkim meczu wygrywamy 13:11 (kosze 32:24). Ważne 10 pkt. Brajana Mroczkowskiego.

Drugie spotkanie z Macerata 90 Basket przegrywamy w dramatycznych okolicznościach. W IV kwarcie do ostatnich sekund prowadzimy 2 pkt. Przeciwnicy rzucają nam kosza w ostatnich sekundach ale już po czasie. Stolik nie reaguje a sędzia (dziewczyna) zalicza punkty rywalom. Interwencje nie przyniosły zmiany decyzji.

Mecz ten oglądał prezes klubu Arkadiusz Gąsiorek i rodzicami, którzy zaplanowali urlopy w Fermo.
Trzeci mecz gramy z Montegranaro i bez problemów wygrywamy 15:8 (w dużych punktach i 57:20 w małych). 13 pkt zdobywa Filip Półbratek.
Czwarty mecz, to gra o finał. Rywale to Sporting Basket P.S.Elpidio. Mecz nie był łatwy, ale wygrywamy 13:11. Dobre spotkanie zagrał Maksio Wilczewski i Filip Półbratek.

A więc gramy w upragnionym finale. Trener dokonał kilka zmian w kwartach. ale wyrównany zaespół Macerata nie zamierzał się poddać. W swoim składzie mieli znakomitego zawodnika, który przesądził o ich zwycięstwie.

Znakomity mecz rozegrał Brajan Mroczkowski, który rzucił rywalom 11 pkt. Skutecznie grał również Kacper Murawski - 7 pkt. Przesunięty z Wiktorem Radzikowskim do III kwarty niestety nie wytrzymali "ciśnienia", w końcówce popełnili kilka błędów i rozpłakali się na dobre. Ostatecznie przegrywamy finał 11:13 (36:42 w zdobytych pkt.). Pkt. dla naszej drużyny zdobyli: Filip Półbratek - 54, Brajan Mroczkowki - 45, Bartosz Mońko - 21,Kacper Murawski - 19, Wiktor Radzikowski - 15, Maksymilian Turski (Pisz) i Maksymiliam Wilczewski po 10, Gołaś Jakub (Pisz) - 8, po 4 pkt. Jarzabek Eryc i Gąsiorek Bartosz.

Zakończenie miało bardzo uroczystą oprawę. Na placu zgromadziło się łącznie 24 drużyny. (16 zespołów z r. 2003). Nasza ekipa była międzynarodowa. W składzie mieliśmy 2 chłopców z Białorusi, 2 z Pisza i 6 z Nenufara.
Nasza starsza grupa zajęła X miejsce i grała z każdym meczem cora lepiej. Momentami gra mogła się podobać (tr. Radosław Koniecko)

Gospodarze wykonali piękny gest w stronę naszej drużyny i zaproponowali naszemu zawodnikowi MVP. Trener zgłosił Brajana Mroczkowskiego. Gratulacje Brajan, zasłużyłeś na ten puchar.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: nenufar