Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Nie jesteś na sprzedaż!

2015-07-27 15:27:39 (ost. akt: 2015-07-27 15:32:58)
Nie jesteś na sprzedaż

Nie jesteś na sprzedaż

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

„Nie jesteś na sprzedaż” – pod tym hasłem trwa emisja spotów telewizyjnych i radiowych, która jest pierwszą częścią kampanii dotyczącej przestępstw handlu ludźmi. Kampanię realizuje m. in. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie w ramach realizacji projektu „Bezpieczna Europa – walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną na wschodniej granicy Unii Europejskiej”. Jej celem jest uświadomienie potencjalnym ofiarom szeroko pojętego handlu ludźmi ryzyka lekkomyślnego wyjazdu w celach zarobkowych za granicę.

Przestępstwo handlu ludźmi to pewnego rodzaju forma niewolnictwa, tyle że istniejąca we współczesnym cywilizowanym świecie. Jest ona zbrodnią, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Obecnie współczesne niewolnictwo może przybierać formę wykorzystania seksualnego, pracy przymusowej, handlu organami.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie w ramach realizacji projektu „Bezpieczna Europa – walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną na wschodniej granicy Unii Europejskiej” dofinansowanego z funduszy norweskich rozpoczyna społeczną kampanię informacyjno-edukacyjną.

Jej celem jest zwiększenie świadomości potencjalnych ofiar w obszarze szeroko rozumianego handlu ludźmi, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystywania seksualnego oraz pracy przymusowej. Kampania obejmuje 5 województw: lubelskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie. Będzie prowadzona w dwóch odsłonach skierowanych do osób młodych, najczęściej padających ofiarą przemocy seksualnej za granicą oraz osób w średnim wieku (45+), najczęściej padających ofiarą pracy przymusowej.

Obecnie rusza pierwsza część kampanii. Seria spotów telewizyjnych i radiowych uzupełnionych ulotkami pod wspólnym hasłem „Nie jesteś na sprzedaż” ma uświadomić zagrożenia, jakimi skutkować mogą pochopne, emocjonalne decyzje. Możliwość pracy za granicą kusząca lukratywnymi obietnicami, wspaniałym stylem życia – taka „łatwa” droga jest szczególnie najeżona niebezpieczeństwami i należy zachować czujność.


Żródło: KWP Olsztyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages