CrossFit Fajty na Ursusie pomyślne dla ełckiego boxu CROSS- V.I.P

2015-09-15 21:42:24(ost. akt: 2015-09-15 21:46:47)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Zawody zostały rozegrane w dwóch klasyfikacjach indywidualnych (mężczyzn i kobiet) oraz dodatkowej klasyfikacji klubowej Najlepszy klub wyłoniony na podstawie sumy punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników reprezentujących dany klub w zawodach. Ełcki box CROSS- V.I.P na 10 klubów biorących udział w zawodach, zdobył 4 miejsce z łączną sumą 139 punktów.
Na zawodach nie było podziału na grupę Elite/Open. Rozgrywki były tak skonstruowane, że każdy, niezależnie od prezentowanej formy mógł w nich wystartować i zawalczyć o najlepszy wynik. Poziom trudności skalowany był stopniowo wraz z awansem do wyższych rund – najpierw eliminacyjnych, później pojedynkowych.

WOD eliminacyjny składał się między innymi z rzutu piłką 6 lub 9 kg na odległość 10 m, 20 situps z piłką, 20 przysiadów z piłką nad głową, 20 russian twist z piłką i 20 burpees z piłką. Do kolejnego pojedynku zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy ełckiego klubu, czyli dwie kobiety i pięciu mężczyzn.

W pojedynkach z innymi uczestnikami spotkało się dwoje ełczan: Ewelina Tomaszewska i Paweł Zięba, który ostatecznie zajął 13 miejsce na 54 zawodników. W ścisłym finale znalazła się natomiast Ewelina Tomaszewska, która mimo zaciętej walki, musiała ustąpić miejsca na najwyższym podium swojej konkurentce, a tym samym uplasowała się na drugim miejscu.

Zawodnicy już po raz drugi wzięli udział w zawodach No Limit Duel League organizowanych przez największy box CrossFit w Warszawie i znów pokazali doskonałą formę.