Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Nowe Miasto Lubawskie: Zatrzymali dwóch pedofili

2015-09-23 15:34:01 (ost. akt: 2015-09-23 15:37:02)

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego oraz funkcjonariusze z Olsztyna aresztowali Tomasza K. oraz Mateusza M. podejrzanych o pedofilię. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy materiały - pliki filmowe i zdjęciowe - pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów i aresztowanie ich. Czynności policyjne nadal trwają.

Nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni o możliwości popełniania przestępstwa o charakterze seksualnym z udziałem dziecka. Po otrzymaniu tej informacji, wykorzystując wszystkie możliwe narzędzia, w tym teleinformatyczne oraz wiedzę ekspercką z zakresu zwalczania cyberprzestępczości wykonali szereg sprawdzeń, które potwierdziły te obawy.

Zatrzymanie podejrzanych o pedofilię

10 września br. miejscowi funkcjonariusze wspierani przez specjalistów Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Olsztynie w mieszkaniu w Nowym Mieście Lubawskim zatrzymali obu podejrzanych. To 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego oraz 33-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego.

Policjanci zabezpieczyli pliki z filmami, zdjęciami, płyty cd,dvd, telefony, komputer. Obecny podczas czynności biegły mógł szybko ocenić, że mamy do czynienia z materiałem dowodowym, w poważnym stopniu obciążającym zatrzymanych. Ostatecznie usłyszeli oni zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

To nie koniec śledztwa

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie.

— Każda sytuacja, kiedy skrzywdzone zostają dzieci, jest dla nas priorytetowa — mówi podinsp. Leszek Róziecki Naczelnik Wydz. dw z Cyberprzestępczością KWP w Olsztynie. — Przede wszystkim ustalamy i docieramy do innych pokrzywdzonych. Najważniejsze dla nas, to ochrona dzieci. Szczegółowo sprawdzamy zawartość zabezpieczonych nośników i charakter zapisanych na nich materiałów. Ustalamy, czy podejrzani mieli kontakty z innymi osobami, które mogły być zainteresowane materiałami pornograficznymi z udziałem dzieci, czy sprawcy czerpali z tego korzyści. Podkreślam, najważniejsze jest to, że usunęliśmy zagrożenie i zrobimy wszystko, aby materiał dowodowy był przed sądem bezdyskusyjny i aby sprawcy nie wyszli z więzienia przez najbliższe kilkanaście lat.

af


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages