Michał Smalec wciąż niepokonany

2015-10-04 13:09:17(ost. akt: 2015-10-04 13:43:53)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami kolejna edycja Ełckiego Biegu Ulicznego 5-10-15. Z zawodach wystartowała około setka zawodników z całej Polski. Faworytem zawodów był słynny maratończyk Michał Smalec - nie zawiódł i znów stanął na pierwszym miejscu na podium.
Zawodnicy z Ełku, całej Polski, a nawet spoza jej granic ścigali się w niedzielę w kolejnej edycji Ełckiego Biegu Ulicznego 5-10-15. Trasa tworzyła zamkniętą pętlę i przebiegała promenadą nad Jeziorem Ełckim, ul. Zamkową i terenem dawnego POHZ. W sumie mierzyła 5 kilometrów. Zawodnicy mogli wybrać, ile pętli pobiec. Najwytrwalsi biegli trzy razy, pokonując dystans 15 kilometrów. Start i metę tradycyjnie organizatorzy umieścili u przy Centrum Edukacji Ekologicznej.

Jako pierwszy linię mety przekroczył biegacz z Litwy Dovydas Statys z czasem 16 minut 52 sekundy i to on zajął pierwsze miejsce na dystansie 5 kilometrów. Na dystansie 10 kilometrów jako pierwszy ukończył bieg Przemysław Dąbkowski. Przebiegł trasę w 36 minut i 46 sekund. Zwycięzcą na dystansie 15 kilometrów i wielkim zwycięzcą niedzielnych zawodów okazał się Michał Smalec. Najdłuższy wariant trasy pokonał w 51 minut 52 sekundy.

— Trasa była dosyć ciężka, jestem w miarę zadowolony ze swojego wyniku, udało mi się spełnić swoje założenia treningowe — mówił Michał Smalec. — Przede mną jeszcze kilka biegów w tym roku, m.in w Białymstoku i w Mikołajkach, gdzie wygrałem już dwa razy. Choćby nie wiem co, w tym roku też sięgnę po złoto.

Ełcki Bieg Uliczny 5-10-15 to ostatnia w tym roku impreza tego typu w naszym mieście. Natomiast dyrektor ełckiego MOSiRu, Konrad Siemienkiewicz, zapowiedział w niedzielę wielki powrót triathlonu w przyszłym roku do naszego miasta.

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]