Nenufar z brązem na własnym podwórku

2015-10-20 12:00:00(ost. akt: 2015-10-20 15:08:16)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

Już po raz ósmy odbył się Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki Nenufar Cup. Tym razem ełckim adeptom koszykówki nie udało się wygrać, ale zajęli zaszczytne, trzecie miejsce. Konkurencja była w tym roku bardzo mocna.
W stawce 8 drużyn podczas VIII Międzynarodowego Turnieju Minikoszykówki najlepszy okazał się zespół z Komorowa. W finale pokonali UKS 7 Trefl Sopot 29:20. Natomiast nasze Nenufarki bez większych problemów zdobyły brązowe medale, pokonując ŻSM Marijampol 46:11. Lider ełckiego zespołu, Brajan Mroczkowski, był drugi w klasyfikacji strzelców z 60 punktami na koncie. Wschodząca gwiazda ełckiej koszykówki może się też pochwalić pierwszym miejscem w Skills Challenge, czyli sprawdzianie umiejętności koszykarskich. Wytypowano go też do najlepszej piątki zawodów. W drugiej piątce znalazł się Filip Półbratek, a w drużynie trener wyróżnił Bartosza Mońko.

— Otwarcie i zakończenie miało bardzo podniosły charakter — mówi Edward Traskowski z ełckiego Nenufara. — Odwiedzili nas włodarze miasta, z panem Tomaszem Andrukiewiczem na czele. Prezentacja drużyn odbyła się w blasku reflektorów. Bardzo też dziękujemy zespołom tanecznym z Ełckiego Centrum Kultury i Szkoły Podstawowej nr 5 za wspaniałe pokazy umiejętności. Natomiast niezwykłymi popisami żonglerki popisał się Andrzej Adamczyk z Krakowa, który niedługo jedzie na konkurs do Japonii.

Młodzi ełccy koszykarze zakończyli turniej na trzecim miejscu z bilansem 3 wygranych i 2 przegranych. Nenufarki pewnie pokonali zespół UKS Katowice przewagą 45 do 13 punktów. Następnie zmierzyli się z Estończykami z BC HITO, z którymi także zwyciężyli, tym razem 37:24. W meczu o trzecie miejsce ełczanie zwyciężyli ukraiński ŻSM Marijampol 46:11, tym samym zapewniając sobie brązowe medale. Natomiast nasi koszykarze nie poradzili sobie z UKS 7 Trefl Sopot, którym po emocjonującym pojedynku ulegli 22:24. Nie dali też rady zwycięzcom z Komorowa, z którymi przegrali 19:14.

Po turnieju wszyscy mogli liczyć na nagrody. Drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju medale, statuetki, koszulki, foldery i czekolady. Zarząd klubu dziękuje rodzicom, Urzędowi Miasta i sponsorom za okazaną pomoc.

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]