Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Powoli stajemy się skansenem Europy. Nie możemy do tego dopuścić!

2015-10-22 12:00:00 (ost. akt: 2015-10-22 13:22:40)
Karol Marchel kandyduje do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości

Karol Marchel kandyduje do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości

Autor zdjęcia: Paweł Tomkiewicz

Wykluczenie komunikacyjne regionu to jedna z największych bolączek mieszkańców m.in. powiatu ełckiego. Dlatego wielu samorządowców i polityków nieustannie przypatruje się postępom w realizacji projektów infrastrukturalnych. Jednym z nich są plany budowy linii kolejowej Rail Baltica. O planach m.in. wobec infrastruktury mówi Karol Marchel, kandydat do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.

— Skandalem jest, by tak ważne nie tylko dla Warmii i Mazur, ale też dla całej Polski inwestycja przez ostatnie 8 lat nie znalazła finansowania. Stajemy się skansenem Europy. Mała Litwa poradziła sobie ze znalezieniem pieniędzy. W ostatnich dniach otwarty został tam pierwszy odcinek Rail Baltica. Linia kolejowa Warszawa-Białystok-Ełk-Suwałki-Litwa-Łotwa-Estonia daje szansę na rozwój, nowe miejsca pracy, rozwój turystyki. Będę zabiegał o pozyskanie środków na budowę tej trasy kolejowej — mówi Karol Marchel, kandydat do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, który w środę zorganizował konferencję prasową.

Jego zdaniem wszyscy posłowie i senatorowie z Mazur, niezależnie od przynależności partyjnej, razem powinni naciskać rząd, by znaleźć środki na ten cel np. z rezerwy budżetowej czy Unii Europejskiej. Obecnie na liście znajduje się 112 projektów podstawowych i 34 rezerwowe. Niedawno na liście projektów do realizacji pojawił się także odcinek drogi nr 16. Jak przyznaje Karol Marchel awansował z pozycji drogi krajowej do drogi ekspresowej – i to koniec pozytywów. Niestety nie podano źródła finansowania.

— Będę zabiegał z pełną determinacją by znaleźć na to finansowanie. Gdy pojawia się projekt drogi na Śląsku, Mazowszu czy Wielkopolsce znajdują się pieniądze. Tak też powinno być u nas. Razem damy radę dla Warmii, dla Mazur, dla Ełku.

Podczas środowego spotkania oprócz problemów infrastrukturalnych poruszone zostały tematy niebezpiecznych dla zdrowia i życia dopalaczy.

— Jest to problem, który dotyka także nasz region i nasze miasto. W Ełku w ostatnim roku odnotowano kilkanaście przypadków zatrucia dopalaczami i jeden przypadek śmierci. Tym problemem też chcę się zająć — zapewnia Karol Marchel. — Jest jeszcze jedna bolączka dotykająca nasze rodziny. To hazard i łatwy dostępu do tzw. jednorękich bandytów. Prawo nie daje skutecznych narządzi do walki z tą działalnością. Poseł jest od tego, by stanowić dobre i skuteczne prawo. Chcę być takim posłem.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages