Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

2015-11-18 20:03:00 (ost. akt: 2015-11-18 20:05:59)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

12 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 im. Władysława Szafera w Ełku odbyła się szkolna debata Sportowego Okrągłego Stołu. Debata jest elementem realizacji programu "WF z Klasą".

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Na wstępie przygotowaliśmy ankietę na temat aktywnego spędzania czasu wolnego, którą wypełniło 230 uczniów z klas IV-VI. Zadaliśmy pytania dotyczące ulubionych form aktywności fizycznej, znajomości obiektów sportowych naszego miasta, czy wpływu sportu na nasze życie. W debacie wzięli udział uczniowie klas V i VI, nauczyciele wychowania fizycznego oraz pani dyrektor szkoły Wanda Wojnowska.

Spotkanie podzieliliśmy na dwie części, sporządzono również dokumentację fotograficzną. W pierwszej części, posiłkując się prezentacją multimedialną, przedstawiliśmy ideę uczestnictwa w programie „WF z Klasą” oraz cele ścieżki turystyczno-regionalnej, którą w tym roku szkolnym zrealizujemy. Przedstawiliśmy również graficzne wyniki ankiety, które opracowała klasa VI c, na ich podstawie stworzyliśmy tezę do debaty oksfordzkiej: „W środku czy na zewnątrz? Korzyści i wady uprawiania sportu na powietrzu”.

W debacie wzięły udział dwa zespoły składające się z czterech uczniów w każdym zespole. Po zaprezentowaniu wszystkich argumentów i kontrargumentów przeprowadzono głosowanie wśród publiczności. Zdecydowana większość uczniów opowiedziała się za uprawianiem sportu na powietrzu. Argumenty, które przeważyły na wyniku debaty to: hartowanie i dotlenienie organizmu, uodpornienie na choroby, podwyższenie wytrzymałości, poznanie nowych obiektów sportowych (siłownie plenerowe, parki, stadion, basen, oferta miasta itp.) , poznanie nowych terenów (ścieżki biegowe, rowerowe, górki do zjeżdżania na sankach, nartach, ścieżki do nordic walking itp.) oraz aktywne przerwy.

Kolejnym krokiem jakim wykonamy będzie kampania społeczna pt: „Ćwicz lokalnie”. Będziemy promować sport związany z naszym miastem. Uczniowie poznają własny region: jego tradycję, kulturę i historię ludzi, którzy stali się wzorem do naśladowania dla młodych sportowców. Rozwiniemy również współpracę ze środowiskiem lokalnym. Uczniowie sami przyznali, że chcieliby mieć więcej lekcji wychowania na powietrzu, więc zrobimy wszystko, aby sprostać im pomysłom i żeby było jeszcze lepiej.

Uczniowie po raz drugi uczestniczyli w debacie oksfordzkiej. Bardzo dobrze poradzili sobie z przydzielonymi zadaniami w trakcie samej debaty. Natomiast dużo wysiłku trzeba było włożyć w jej przygotowanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej przebiegu i uważamy, że dzięki uczestnictwu w projekcie „ WF z Klasą”, sport w naszej szkole rozwija się i mamy coraz więcej pomysłów.

M.NagolskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages