IX Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin

2015-11-19 22:23:55(ost. akt: 2015-11-19 22:27:21)
Medaliści z Ełku

14 listopada w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 7 w Bartoszycach odbył się IX Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin w którym wzięło udział 167 zawodników i zawodniczek reprezentujących 13 klubów. Na halę licznie przybyła publiczność, goście zaproszeni oraz władze samorządowe sąsiednich miast.
W turnieju wzięła udział 13 osobowa ekipa zawodników z Ełku, którzy wywalczyli łącznie 11 medali: pierwsze miejsca zajęli: Ewa Prokuda, Jakub Strześniewski, Amelia Czaplicka, drugie miejsca zajęli: Aleksandra Prokuda, Alicja Prokuda, Olaf Krzyżewski, Oliwia Lewkowicz, trzecie miejsca zajęli: Maciej Zinówko, Maja Begicz, Aleksander Zinówko, Oliwia Kamińska,
Drużynowo zwyciężyły Bartoszyce przed Szczytnem i Ełkiem.

Turniej stał na dość wysokim poziomie dla wielu młodych zawodników była to możliwość zaprezentowania sie po raz pierwszy na macie, zmierzenia się z realnym przeciwnikiem oraz pokonania stresu i własnych słabości. 11 medali na 13 startujących dowodzi, że sztuka ta udała się z powodzeniem.

Już za niespełna dwa tygodnie w Tarnowskich Górach odbędą się Mistrzostwa Europy kadetów i U22. Polskę reprezentować będzie troje zawodników. Kadeci Aleksandra Prokuda i Oskar Sosnowski oraz do lat 22 Kinga Mierzejewska.