Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Późna jesień w "Ekoludkach"

2015-12-02 11:07:07 (ost. akt: 2015-12-02 11:09:11)

Autor zdjęcia: Dorota Marciszewska

Choć na dworze późna jesień i aura nas nie rozpieszcza, to w grupie Misie Lubisie z MPiŻ „Ekoludki” przedszkolaki bawiły się w najlepsze wraz ze swoimi rodzicami na zajęciach otwartych.

Zajęcie miało charakter podsumowujący tematykę jesieni w jej różnych aspektach. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w proponowanych zabawach, w czasie których wykazywały się nabytymi dotychczas umiejętnościami i wiadomościami. Z entuzjazmem rozwiązywały zagadki obrazkowe i słuchowe. Z uwagą słuchały opowiadania o farbach, które kłócąc się pomieszały i w ten sposób powstał kolor szary. Aktywnie ilustrowały treść piosenki „Pan Listopad”. Przez kolorowe okienko wyszukiwały obrazków z charakterystycznymi symbolami późnej jesieni.

Sędziowie - rodzice oceniali właściwy wybór. Dzieci stosowały prawidłowe określenia dotyczące położenia przedmiotów w przestrzeni. Segregowały ze względu na kolor, tworzyły zbiory i przeliczały elementy w zbiorach.

Dzieci wykazały się bardzo dobrą spostrzegawczością, łącząc się w czarno-białe pary. Na koniec powstała wspólna praca plastyczna „Szaro, buro i ponuro”.

Podczas zajęć każdy rodzic obserwował zachowanie swoich dzieci i dzięki temu mógł odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
Czy dziecko potrafi skupić uwagę podczas zajęć?
W jaki sposób udziela informacji na zadane pytania?
Czy moje dziecko jest aktywne podczas zajęć?
Jak sobie radzi podczas zabaw zespołowych?

Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były dowodem, iż był to dla nich wszystkich pożytecznie spędzony czas w miłej atmosferze.

Nauczycielka MPiŻ „Ekoludki”- Dorota Marciszewska


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages